24.  11.  2006    Internet

Jak si nainstalovat program Miranda

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Miranda patří mezi oblíbené programy určené pro komunikaci uživatelů a je přímým konkurentem programu ICQ . Mezi hlavní klady Mirandy patří lokalizace do českého jazyka a velké množství zajímavých funkcí, proto vám ji nabízíme k vyzkoušení.

1Do mechaniky vložte cédéčko přoložené k JNP 15/05 a přejděte do sekce Programy. Na odkaz Miranda klepněte levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko Instalovat. Úvodní okno instalačního průvodce přeskočte klepnutím na Next, seznamte se s licenční smlouvou a odsouhlaste ji stisknutím I Agree. 2V průvodci pokračujte klepáním na Next a pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Install. Po dokončení instalace zrušte ve zobrazeném okně zatržení položky Run Miranda IM a stiskněte tlačítko Finish. 3Pro instalaci češtiny klepněte na cédéčku pod zástupcem pro instalaci Mirandy na odkaz Čeština pro Mirandu. Otevře se nové okno, kde stiskněte tlačítko Uložit a daný archiv ZIP uložte na plochu. Následně jej poklepáním levým tlačítkem myši otevřete. 4Pomocí Průzkumníka Windows přejděte do složky, do níž jste si Mirandu nainstalovali. Ve výchozím nastavení se jedná o složku C:\Program Files\Miranda IM. Do této složky jednoduchým tažením myší zkopírujte soubor langpack_czech.txt, který naleznete v archivu. 5Klepněte na tlačítko Start, Všechny programy, Miranda IM a spusťte program Miranda. Všechny popisky v programu by měly být v češtině. Pokud tomu tak není, pak jste zřejmě do instalační složky Mirandy zkopírovali nesprávný soubor. 6Do políčka Profil vepište vaše jméno a stiskněte tlačítko Vytvořit. Otevře se nové okno, do něhož zadejte vaše identifikační číslo ICQ, heslo a stiskněte tlačítko OK. Pokud se zobrazí podobná okna i u dalších služeb, které si však nepřejete nastavit, stiskněte tlačítko Zrušit. 7Pokud je váš počítač připojený k internetu, mělo by automaticky dojít k přihlášení ke službě ICQ a v hlavním okně Mirandy by se měl objevit seznam kontaktů. Pro přidání nových kontaktů stiskněte tlačítko s ikonou korunky a vyberte příkaz Vyhledat kontakty. 8Otevře se nové okno, kde ze seznamu Prohledat vyberte ICQ a níže zvolte, zda si přejete vyhledávat pomocí čísla ICQ, e-mailu nebo osobních údajů. Do políček vepište známé údaje a stiskněte tlačítko Hledat. Seznam kontaktů, které odpovídají zadání, se zobrazí v pravé části okna. 9Kontakt, který si přejte přidat do svého seznamu, označte klepnutím myší a stiskněte tlačítko Přidat do seznamu. Po otevření nového okna, vepište požadované označení kontaktu, vyberte skupinu, do níž si jej přejete zařadit, a klepněte na Přidat. 10Pro odeslání nové zprávy poklepejte na ikonu vybraného uživatele levým tlačítkem myši. Zobrazí se okno, do kterého vepište vaši zprávu a pro odeslání stiskněte klávesu Enter. Pokud vám na zprávu uživatel odpoví, budete o tom informováni blikající obálkou v Oznamovací oblasti. Poklepáním na tuto ikonu se zobrazí okno s odpovědí.
TIP: Přeskočili jste nechtěně okno s konfigurací vašeho ICQ účtu? V hlavním okně Mirandy stiskněte tlačítko s ikonou korunky, Možnosti, v levé části okna přejděte na položku Sítě, ICQ a přihlašovací údaje vepište do políček v horní části okna. Pro uložení zadaných údajů nezapomeňte stisknout tlačítko OK.
TIP: Chcete v seznamu kontaktů zobrazit pouze uživatele, kteří jsou online, tedy připojení k internetu? Do volného místa v seznamu kontaktů klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost Skrýt uživatele offline. Pokud si přejete zrušit zobrazení podle skupin, aktivujte možnost Vypnout zobrazení skupin.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře