7.  8.  2006    Ostatní

Jak si nainstalovat program QuickTime Player

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Máte na pevném disku uložené soubory ve formátu MOV a hledáte program, pomocí něhož byste je mohli přehrát? Nainstalujte si program QuickTime Player , jehož instalační verzi naleznete na přiloženém cédéčku k JNP 9/05 .

1Do mechaniky vložte přiložené cédéčko a přejděte do sekce Systém. Zde klepněte na odkaz QuickTime Player a pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Instalovat. 2Po chvíli se spustí instalační průvodce, který vás instalací přehrávače provede krok za krokem. Úvodní okno přeskočte klepnutím na tlačítko Next a zobrazené licenční ujednání po prostudování odsouhlaste stisknutím tlačítka Yes. 3Zobrazí se informace o použití programu, jež po přečtení přeskočte stisknutím tlačítka Next. Ve zobrazeném okně zatrhněte možnost Install desktop shortcuts a zatržením či odtržením položek níže navolte, zda si přejete nainstalované programy nastavit jako výchozí aplikace pro přehrávání podporovaných hudebních a multimediálních souborů. Stiskněte tlačítko Next. 4V následujícím dialogu zkontrolujte složku pro instalaci a stiskněte tlačítko Next. Dojde k zahájení instalace daného programu do vašeho počítače. Po dokončení instalace se zobrazí poslední okno průvodce, které uzavřete stisknutím tlačítka Finish. 5Poklepáním na ikonu QuickTime Player spusťte program QuickTime Player. Při prvním spuštění se otevře informační dialog, který uzavřete klepnutím na tlačítko Later. Hned poté se zobrazí hlavní okno přehrávače. 6Většinu místa v okně přehrávače zabírá prostor pro zobrazení přehrávaného multimediálního souboru. Pod ním naleznete grafický ukazatel stavu přehrávání, tlačítka pro ovládání přehrávače se nacházejí v dolní části okna. 7Pro zahájení přehrávání stiskněte tlačítko Přehrát. Chcete-li se v přehrávaném filmu posunout o několik sekund zpět nebo vpřed, použijte k tomu tlačítka Zpět a Vpřed, případně tažením myší přesuňte posuvný jezdec na požadovanou pozici. Pro přechod na předchozí nebo následující položku stiskněte tlačítko Předchozí nebo Další. 8Hlasitost přehrávání můžete upravit tažením táhla u symbolu reproduktoru. V případě, že si přejete zvuk ztlumit, klepněte na ikonu reproduktoru levým tlačítkem myši.
TIP: Ke správě a přehrávání hudby, kterou máte uloženou na vašem počítači, můžete vyzkoušet použít program iTunes, který spustíte poklepáním na stejnojmennou ikonu na ploše nebo z nabídky Start, Všechny programy, iTunes.
TIP: Chcete zjistit, zda je dostupná nová verze programu QuickTime Player? Připojte se k internetu, v horní části okna programu přejděte do nabídky Help a klepněte na příkaz Update Existing Software.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře