14.  8.  2006    Outlook

Jak si poradit s nevyžádanou poštou

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Také do vaší e-mailové schránky dennodenně proudí velké množství spamu ? Nainstalujte si antispam – ten při správném nastavení dokáže zachytit drtivou většinu nevyžádaných e-mailů a ušetří vám tak velké množství času a zbytečných starostí.

1Kvalitní antispamový program, který je navíc zcela zdarma, si můžete nainstalovat z přiloženého cédéčka k časopisu JNP 09/05. Stačí přejít do sekce Programy, na odkaz SpamBayes klepnout levým tlačítkem myši a stisknout tlačítko Instalovat. 2Spustí se jednoduchý průvodce, který vás instalací antispamu provede pěkně krok za krokem. Poté, co v prvním kroku vyberete možnost Microsoft Outlook Addin, si už vystačíte s klepáním na tlačítko Next. 3Spusťte program Outlook a přejděte do složky Doručená pošta. V horní části okna byste měli najít panel SpamBayes. Pokud zde tento panel nenaleznete, přejděte do nabídky Zobrazit, Panely nástrojů a klepněte na položku SpamBayes. 4Stiskněte tlačítko SpamBayes, vyberte možnost SpamBayes Manager a přejděte na kartu Filtering. V horní části okna klepněte na tlačítko Browse a v seznamu označte všechny složky, jejichž obsah má program SpamBayes sledovat. Stiskněte tlačítko OK. 5V části Certain Spam z nabídky vyberte možnost Moved a stiskněte tlačítko Browse. Otevře se okno Select Folder, v němž klepněte na složku Nevyžádaná pošta a stiskněte tlačítko OK. 6V sekci Possible Spam vyberte možnost Moved a stiskněte tlačítko Browse. Ve zobrazeném okně klepněte na ikonu Osobní složky, stiskněte tlačítko New folder a nově vytvořenou složku pojmenujte jako Možná spam. Vytvořenou složku následně označte klepnutím myší a stiskněte tlačítko OK. 7Konfigurační okno programu SpamBayes uzavřete klepnutím na tlačítko Close. Od této chvíle je důležitý režim učení, v němž se program naučí rozpoznávat vaše e-maily od nevyžádané pošty. Všechny e-maily, které program označí za spam, nebo se zřejmě jedná o spam, se přesunou do složek Nevyžádaná pošta či Možná spam. 8Pokud do složky Doručená pošta přesto dorazí nějaký nevyžádaný e-mail, označte jej klepnutím myší a stiskněte tlačítko Delete As Spam. Tím se daná zpráva přesune do složky Spam a program si zaktualizuje režim učení. 9Jestliže do složky Nevyžádaná pošta nechtěně přesunete vyhovující e-mail, nebo do složky Možná spam či Nevyžádaná pošta program SpamBayes umístil korektní zprávy, označte je klepnutím myší a stiskněte tlačítko Recover from Spam. Označená zpráva se přesune do správné složky a program si upraví svou databázi zpráv označovaných za spam, takže v budoucnu by již tato chyba neměla nastat.
TIP: Před zahájením instalace programu SpamBayes je nutné ukončit program Outlook!
TIP: Pokud používáte Outlook ze sady Office 2003 a máte zapnutou ochranu před nevyžádanou poštou, doporučujeme tuto funkci před instalací programu SpamBayes deaktivovat. Spusťte program Outlook a v horní části okna přejděte do nabídky Nástroje, Možnosti. Na kartě Předvolby stiskněte tlačítko Nevyžádaná pošta a na záložce Možnosti klepněte na položku Bez automatického filtrování. Provedené nastavení uložte stisknutím tlačítka OK.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře