31.  10.  2005    Internet

Jak si poslechnout rádio na internetu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud máte dostatečně rychlé připojení k internetu, můžete si práci s počítačem zpříjemnit poslechem některého internetového rádia. Nepotřebujete k tomu nic jiného, než aby byla v počítači nainstalována zvuková karta, ke které jsou připojeny reproduktory.

1Připojte se k internetu a přejděte na adresu www.abradio.cz. Po chvíli se načte nová stránka, kde v zobrazené nabídce klepněte na kategorii, do které si přejete přejít. 2V pravé části stránky se zobrazí seznam rádií, jež jsou do dané kategorie zařazeny. Na název rádia, které si přejete poslechnout, klepněte levým tlačítkem myši. 3Načte se stránka Naladit rádio, kde naleznete bližší informace o vybraném rádiu a několik tlačítek pro spuštění rádia s danou přenosovou rychlostí. Chcete-li vyzkoušet „naladit jinou stanici“, můžete požadovanou kategorii a rádio vybrat ze seznamu v levé části okna. 4Po klepnutí na tlačítko Přehrát s vybranou přenosovou rychlostí se otevře nové okno s ovládacími prvky a automaticky dojde k přehrávání hudby. 5Chcete-li přehrávání pozastavit, stiskněte tlačítko Stop. Pro opětovné zahájení přehrávání klepněte na tlačítko Play. K úpravě nastavení hlasitosti můžete použít posuvný jezdec pod ovládacími tlačítky. V případě, že na chvíli potřebujete rádio ztlumit, stiskněte tlačítko Mute. 6V pravé části okna naleznete nabídky, pomocí nichž můžete přímo z tohoto okna přejít do jiné kategorie a spustit přehrávání vybraného rádia. V případě, že po vybrání nového rádia do několika sekund nedojde k zahájení přehrávání, stiskněte tlačítko Refresh. 7V nabídce v horní části okna také můžete přepínat mezi přenosovými rychlostmi, které dané rádio podporuje. Za uvedenou rychlostí přenosu je v závorce uvedený typ připojení, pro který je daná přenosová rychlost vhodná.
TIP: Rychlost 32 kbps (kilobitů za sekundu) je určena zejména pro uživatele připojující se pomocí telefonní linky a modemu nebo technologie GPRS, 64 kbps pro uživatele s linkou ISDN a konečně kvalitu 128 kbps mohou ocenit uživatelé s rychlejším připojením - například pomocí kabelového internetu nebo Wi-Fi.
TIP: Hraje v rádiu písnička na jejíž název si v danou chvíli nemůžete vzpomenout? Zkuste se podívat do horní části okna načteného přehrávače. Zde totiž u některých rádií kromě jejich názvu naleznete také informace o právě hrající skladbě. Pokud poslouchané rádio tuto funkci nepodporuje, bude řádek pod názvem rádia prázdný.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře