25.  8.  2006    Ostatní

Jak si povídat přes Windows Messenger

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Webové kamery jsou určeny pro obohacení internetové komunikace mezi uživateli. Pokud ji vlastníte, můžete si vyzkoušet, jaké to je, vidět a slyšet kamaráda třeba na druhém konci světa.

1Připojte k počítači webkameru dle návodu v JNP 7/05, případně využijte postup pro propojení s počítačem, který by měla obsahovat příručka dodávaná v balení spolu se zařízením. 2Pro komunikaci s jiným uživatelem lze využít programu Windows Messenger, který je standardní součástí Windows XP. Najeďte ukazatelem na ikonu v oznamovací oblasti a klepněte na ni pravým tlačítkem. Rozbalí se nabídka, ve které zvolte Přihlásit se jako. V otevřeném okně klepněte na Získat účet služby NET passport. 3Dojde ke spuštění průvodce registrací nového uživatele, kde potvrďte registraci e-mailové adresy. Poté musíte podstoupit proces založení vašeho nového účtu, který se skládá z vyplnění jednoduchého formuláře. 4Po provedení registrace klepněte na Pokračovat. V dalších dialozích potvrďte přidružení nově založeného účtu NET passport s uživatelským oknem pro přístup ve Windows. 5Poté se spustí rozhraní Windows Messengeru a zároveň uvidíte výzvu k ověření vašeho e-mailu: Musíte ověřit svoji e-mailovou adresu pro službu Windows Messenger. Klepněte sem.. Klepněte na ni a následujte pokyny průvodce. 6Po úspěšném absolvování několikanásobné registrace klepněte v hlavním okně Messengeru na Přidat kontakt znova a zadejte e-mailovou adresu kamaráda, který je již také registrován. 7Poté, co kontakt uložíte do svého seznamu, poklepáním myší na něm vyvolejte okno pro komunikaci. Zde zvolte možnost Spustit kameru a v hlavní části okna se objeví informace o vyžádání rozhovoru, případně o jeho přijmutí. 8Pokud volaný uživatel přijme nabídku k videorozhovoru, můžete v pravé části sledovat obraz z připojených webkamer, táhly pak lze upřesňovat hlasitosti mikrofonu a reproduktoru.
TIP: Pokud ikonu programu v oznamovací oblasti neobjevíte, otevřete nabídku Start, Spustit a do řádku vepište msmsgs.exe.
TIP: Při prvním spuštění videokomunikace můžete být požádání o základní nastavení mikrofonu a webkamery. Přehledný průvodce vám objasní vše potřebné.
TIP: Někdy se může stát, že komunikace přes webkameru nefunguje, ačkoliv máte vše dobře nastaveno. Zkontrolujte, zda váš osobní firewall tomuto způsobu přenosu dat nebrání, případně kontaktujte správce počítače nebo poskytovatele připojení, aby vám poradili s podrobnějším nastavením.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře