16.  4.  2006    Internet

Jak si stáhnout nové pozadí plochy z internetu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chtěli byste si změnit pozadí na ploše, avšak ze standardní nabídky obrázků ve Windows si nemůžete vybrat? Vyzkoušejte zapátrat na internetu – za pár minut zde naleznete tolik obrázků vhodných jako pozadí na plochu, že si nebudete moci vybrat.

1Spusťte Internet Explorer a přejděte na adresu www.wallpaper.cz. Obrázek, který bude vhodný jako tapeta, můžete vyhledat prozkoumáním vybraných kategorií nebo zadáním klíčového slova do políčka Hledej a stisknutím tlačítka Go. 2Na název nebo náhled vybrané tapety klepněte levým tlačítkem myši. Otevře se nová stránka, v jejíž pravé části naleznete seznam podporovaných rozlišení. Na rozlišení, které používá váš monitor, klepněte levým tlačítkem myši. 3Na načtený obrázek klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Nastavit jako pozadí. Když nyní zobrazíte plochu (například stisknutím kombinace Win + D), naleznete na ní zobrazený vybraný obrázek. 4Chcete-li změnit pozici obrázku nebo barvu, kterou je vyplněna plocha okolo wallpaperu, přejděte do nabídky Start, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Zobrazení. 5Otevře se nové okno Zobrazení – vlastnosti, kde přejděte na záložku Plocha. Pro změnu umístění obrázku otevřete nabídku Pozice a na vybranou možnost klepněte levým tlačítkem myši. 6Pokud máte obrázek umístěný ve středu obrazovky a chcete změnit barvu prostoru okolo obrázku, stiskněte tlačítko Barva a na vybranou barvu v seznamu klepněte levým tlačítkem myši. V případě, že požadovanou barvu v seznamu nenaleznete, stiskněte tlačítko Jiný a ve zobrazené paletě barev si namíchejte vlastní barvu. 7Klepnutím na tlačítko OK uložíte nastavení a zároveň uzavřete okno. Jestliže provedené změny ukládat nechcete, stiskněte tlačítko Storno.
TIP: Potřebujete zjistit, jaké je rozlišení vaší obrazovky? Klepněte na volné místo na ploše pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte Vlastnosti. V otevřeném okně klepněte na kartu Nastavení – požadovaný údaj naleznete v části Rozlišení obrazovky.
TIP: Chtěli byste si na plochu umístit fotografii některého z nejnovějších automobilů? Vyzkoušejte si projít databázi obrázků na adrese www.autorevue.cz/plakaty.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře