26.  3.  2006    Word

Jak si upravit nastavení panelů nástrojů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Svou práci ve Wordu si můžete urychlit zobrazením správných panelů nástrojů a používáním tlačítek, které dané panely obsahují. Word však umožňuje zobrazit až dvacet panelů nástrojů, jejichž zobrazení najednou by bylo nepřehledné. Jak si panely nástrojů přizpůsobit k obrazu svému?

1Spusťte textový editor Word a v horní části okna programu přejděte do nabídky Zobrazit, Panely nástrojů. Objeví se podnabídka, kde klepnutím myši zatrhněte panely, které si přejete zobrazit. Odtrhnutím položky můžete požadované panely skrýt. 2Mnohé panely nástrojů, které Word nabízí, jsou značně obsáhlé – pokud z nich používáte jen jedno nebo dvě tlačítka, zbytečně zabírají místo na obrazovce. V tom případě můžete nepotřebná tlačítka z panelu odebrat nebo požadovaná tlačítka jednoduše přesunout na jiný panel nástrojů. 3Na libovolné tlačítko na panelu nástrojů klepněte pravým tlačítkem myši – tím se vysune kontextová nabídka, ze které vyberte možnost Vlastní. 4Otevře se nové okno Vlastní. Toto okno ponechte otevřené a zaměřte se na požadovaný panel nástrojů. Na vybrané tlačítko, které si přejete z panelu nástrojů odebrat, klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Odstranit. 5Pokud si přejete tlačítko přesunout na jiné místo na panelu nástrojů nebo z jednoho panelu na druhý, ponechte otevřené okno Vlastní. Na vybranou ikonu klepněte levým tlačítkem myši a za stálého držení levého tlačítka ji přesuňte do požadovaného umístění. Poté levé tlačítko myši uvolněte. 6Svou práci s Wordem můžete výrazně zefektivnit, pokud začnete používat různé klávesové zkratky. Při psaní textu nebudete vůbec muset sahat po myši a požadovanou funkci vyhledávat v nabídkách nebo na panelu nástrojů – jednoduše stisknete klávesovou zkratku a je to. Jak si však tyto klávesové kombinace osvojit? 7Podle kroku 3 otevřete okno Vlastní a přejděte na kartu Možnosti. V části Jiné zatrhněte položku Zobrazovat názvy tlačítek na panelech nástrojů a následně aktivujte možnost S názvy tlačítek zobrazovat i klávesové zkratky. 8Provedené nastavení uložte klepnutím na tlačítko Zavřít. Když nyní na některá tlačítka najedete kurzorem myši, zobrazí se bublina s názvem tlačítka a přiřazenou klávesovou zkratkou.
TIP: Určitý panel můžete zobrazit nebo skrýt jednoduchým způsobem: Na volné místo na panelu nástrojů klepněte pravým tlačítkem myši – tím se zobrazí kontextová nabídka, v níž zatrhněte nebo zrušte zatržení panelu, který si přejete zobrazit, případně skrýt.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře