12.  10.  2005    Ostatní

Jak si upravit vybranou písničku v MP3

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Máte na pevném disku uloženou písničku, kterou byste si chtěli upravit? Například odstranit několikavteřinové ticho na jejím začátku nebo konci? Vyzkoušejte zajímavý program GoldWave , který podporuje oba nejrozšířenější hudební formáty – MP3 a WMA .

1Program GoldWave si můžete nainstalovat z cédéčka, které je přiloženo k JNP 1/05. Stačí přejít do sekce Tipy a triky a na odkaz GoldWave 5.08 klepnout levým tlačítkem myši. Otevře se nové okno, ve kterém stiskněte tlačítko Instalovat. 2Úvodní obrazovku instalačního programu přeskočte klepnutím na tlačítko . Pokud se zobrazí dialog System Compatibility, uzavřete jej klepnutím na tlačítko . V následujícím okně zkontrolujte a dobře si zapamatujte složku pro instalaci. Stiskněte tlačítko a klepnutím na zahajte instalaci programu. 3Otevřete nabídku Start, Hledat a vyhledejte soubor s názvem lame_enc.dll. V případě, že v počítači máte nainstalovaný program Winamp nebo CDex, o kterém jsme v JNP psali, měli byste tento soubor na disku najít. 4Přejděte do složky, do níž jste program GoldWave nainstalovali. S použitím klávesové kombinace Ctrl + C a Ctrl + V nebo tažením myší soubor lame_enc.dll překopírujte z výsledků vyhledávání do složky programu GoldWave. 5Pokud tento soubor na pevném disku nenaleznete, budete si jej muset stáhnout z internetové adresy www.mp3-tech.org/software/encoders/lamewin32.exe. Na stažený program poklepejte levým tlačítkem myši – spustí se jednoduchý průvodce, pomocí něhož daný doplněk nainstalujte do složky, do které jste nainstalovali program GoldWave. 6Na ploše poklepejte na ikonu . V horní části okna programu stiskněte tlačítko a vyhledejte soubor, který si přejete upravit. Zvuková stopa se vám zobrazí v hlavním okně programu. Chcete-li si písničku přehrát, můžete k tomu použít tlačítko Play v panelu Control. 7Myší označte oblast, kterou si přejete vymazat. Vybraná oblast se automaticky zvýrazní tmavší barvou. Chcete-li spustit přehrávání od konce výběru, opět stiskněte tlačítko . V případě potřeby můžete výběr doladit podle vlastních představ tažením myší. 8Pro odstranění vybrané oblasti na panelu nástrojů klepněte na tlačítko , případně stiskněte klávesu Delete. Rozhodnete-li se upravený hudební soubor uložit, přejděte do nabídky File a vyberte příkaz Save as. V otevřeném okně vyhledejte složku pro uložení, zadejte název souboru a zkontrolujte formát, ve kterém bude soubor uložen. Poté stiskněte tlačítko .
TIP: Chcete-li oblast vymezit naprosto přesně, stiskněte na panelu nástrojů tlačítko nebo přejděte do nabídky Edit, Marker, Set. Otevře se nové okno, kde můžete naprosto přesně nadefinovat začátek a konec oblasti, která má být označena.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

help ketrin 8.  8.  2011 16:45
Přidat příspěvek Zobrazit vše