22.  3.  2006    Excel

Jak si v Excelu upravit vzhled grafu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pomocí jednoduchého průvodce můžete v Excelu z označených dat vytvořit nový graf, který však má jednu vadu na kráse – standardní vzhled. Pokud se vám použitý tradiční typ písma či barva výplně nelíbí, máte možnost vzhled grafu upravit.

1Excelu označte požadovaná data a pomocí Průvodce grafem vytvořte nový graf. Po dokončení průvodce naleznete vytvořený graf ve stávajícím nebo novém listu. 2Pro změnu vzhledu pozadí grafu klepněte do volného místa pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Formát oblasti grafu. V otevřeném okně zůstaňte na kartě Vzorky. V části Ohraničení můžete upravit styl ohraničení, případně nastavit stínování či zaoblení rohů. Chcete-li změnit zabarvení vybrané oblasti, klepněte levým tlačítkem myši na požadovanou barvu. Náhled aktuálního nastavení naleznete v části Ukázka. 3Stiskněte tlačítko Vzhled výplně. Na kartě Přechod je možné nastavit přechod mezi vybranými barvami včetně stylu stínování. Vybírat můžete vždy z několika variant. 4Chcete-li jako výplň nastavit texturu, klepněte na záložku Textura a požadovaný obrázek vyberte ze seznamu. Stisknutím tlačítka Další textury můžete použít textury, které máte uložené na pevném disku. V případě, že si na pozadí přejete umístit obrázek, klepněte na kartu Obrázek, stiskněte tlačítko Vybrat obrázek a požadovaný obrázek vyhledejte na pevném disku. 5Zejména pro tisk na černobílé tiskárně se může hodit použití vzorku. Z nabídek vyberte barvu popředí a pozadí a v seznamu klepněte na požadovaný typ vzorku. 6Jestliže budete chtít změnit nastavení i jiných součástí grafu, označte je klepnutím myší, následně na vybranou oblast klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Formát datového bodu. Zobrazí se podobné okno jako v předchozím případě, kde můžete upravit styl ohraničení, barvu výplně nebo nastavit vzhled výplně podle svých představ. 7Chcete-li v oblasti grafu upravit použité písmo, označte jej klepnutím levým tlačítkem myši. Tím se automaticky vyberou i všechny související položky. Nyní můžete standardním způsobem pomocí panelu Formát změnit použitý typ písma, jeho velikost, řez písma apod.
TIP: Potřebujete změnit typ grafu? Klepněte do volné oblasti grafu pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Typ grafu.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře