31.  10.  2005   

Jak si vypálit datové cédéčko

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Potřebujete zálohovat vybrané dokumenty nebo si na cédéčko přejete vypálit oblíbenou hudbu? Pokud nepoužíváte systém Windows XP, který obsahuje jednoduchý nástroj pro vypalování cédéček, nebo s tímto programem nejste spokojeni, nainstalujte si software Nero . Kromě programu pro vypalování cédéček tak získáte i celou řadu zajímavých nástrojů.

1Do mechaniky vložte cédéčko, které bylo přiloženo k JNP 3/05, přejděte do sekce Programy a na odkaz Nero 6.6.0.5 klepněte levým tlačítkem myši. Otevře se nové okno, kde pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Instalovat. 2Instalace programu je jednoduchá – stačí přijmout licenční ujednání, zadat požadované osobní údaje a zkontrolovat složku pro instalaci. V ostatních obrazovkách stačí klepat na tlačítko Další. 3Po dokončení instalace se zobrazí finální obrazovka, v níž můžete zatrhnutím patřičných položek nastavit požadované předvolby, a ve které vás instalační průvodce vyzve k restartování počítače. Pro dokončení instalace stiskněte tlačítko Restart. 4Do mechaniky vložte prázdné cédéčko a na ploše poklepejte na ikonu Nero Start Smart. V úvodní obrazovce programu Nero StartSmart přejděte do vybrané kategorie a na požadovaný typ kompilace klepněte levým tlačítkem myši. 5Spustí se průvodce, který vás v několika krocích vypálením cédéčka provede. Stiskněte tlačítko Add a ve zobrazeném okně vyhledejte požadované soubory, které si přejete vypálit. Klepnutím na tlačítko Add se daná položka přidá do seznamu. Až budete s výběrem spokojeni, uzavřete toto okno stisknutím tlačítka Finished. 6Přibližnou velikost využitého místa vám zobrazuje grafický ukazatel v dolní části okna. Budete-li chtít vybraný soubor ze seznamu odstranit, označte jej klepnutím myší a stiskněte tlačítko Delete. Pokud se v seznamu nachází i nějaký hudební soubor, můžete jej přehrát klepnutím na tlačítko Play. Stisknutím tlačítka Next přejděte do další obrazovky. 7V nabídce Current recorder zkontrolujte vaši vypalovací mechaniku a do políčka Disc name vepište název, který se zobrazí po vložení cédéčka do mechaniky. U položky Number of copies nastavte požadovaný počet kopií a pro zahájení vypalování stiskněte tlačítko Burn.
TIP: Pokud nemáte CD JNP 3/05 k dispozici, stáhněte si ukázkovou verzi programu Nero například ze serveru Stahuj.cz.
TIP: Před zahájením instalace Nera uložte rozpracované dokumenty a ukončete všechny spuštěné programy.
TIP: Pro zobrazení všech nástrojů ze sady Nero přejděte do Nabídky Start, Všechny programy, Nero. Budete-li chtít o vybraném nástroji zobrazit bližší informace, najeďte na něj ukazatel myši. Po chvíli se zobrazí bublinová nápověda s krátkým popisem.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře