9.  8.  2006    Internet

Jak si vytvořit novou e-mailovou schránku

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chcete rychle a levně komunikovat s kamarády a kolegy, kteří mají přístup k internetu? Máte zájem k textové zprávě čas od času připojit i vytvořený dokument, tabulku nebo malý obrázek? Začněte používat elektronickou poštu .

1Připojte se k internetu, spusťte internetový prohlížeč a přejděte na adresu www.centrum.cz. V pravé části hlavní stránky vyhledejte okénko e-mail a klepněte na odkaz Založit si nový e-mail. 2Načte se formulář, kde vepište požadované uživatelské jméno, heslo (pro kontrolu správnosti zadání se uvádí dvakrát) a vaše jméno a příjmení. Seznamte se s podmínkami používání této služby a zatrhněte položku Souhlasím s podmínkami k užívání Centrum služeb. Stiskněte tlačítko Pokračovat. 3V případě, že je zadané uživatelské jméno v systému již zaregistrováno, případně jste uvedli odlišná hesla, zobrazí se nová stránka, kde budete na chybu upozorněni. Dané údaje tedy opravte a stiskněte tlačítko Pokračovat. 4Ve druhé části průvodce vepište oslovení, které bude použito při vašem přihlášení do systému. Z nabídky vyberte kontrolní otázku a níže uveďte správnou odpověď. Ta vám pomůže v případě, kdy zapomenete vaše heslo k e-mailu. 5Do políčka v dolní části okna pečlivě přepište text z obrázku vlevo. Přepsání textu z obrázku slouží jen jako ochrana před automatickými registracemi a uvedený text si nemusíte pamatovat. Po vyplnění všech políček klepněte na tlačítko Pokračovat. 6V posledním kroku si můžete zatrhnutím vybrané volby nastavit automatické odesílání informací z různých oblastí. Stačí uvést vaše pohlaví, věk a zatrhnout požadovaný typ informací. Pro dokončení registrace stiskněte tlačítko Dokončit. 7Zobrazí se stránka se souhrnem důležitých informací – vaším uživatelským jménem, e-mailovou adresou a heslem. Chcete-li si všechny důležité údaje vytisknout, klepněte na tento odkaz. Otevře se nové okno s přehledem vašich registračních údajů a po chvilce se zobrazí dialog Tisk, kde vyberte tiskárnu a stiskněte tlačítko Tisk. 8Pro přihlášení k systému stiskněte tlačítko Přihlásit. Další možností je přejít na adresu mail.centrum.cz, kde v části okna Přihlaste se ke svému účtu zadejte vaše uživatelské jméno, heslo a stiskněte tlačítko Přihlásit. 9Pro napsání nové zprávy klepněte na tlačítko Napsat zprávu. Načte se nová stránka, na níž do políčka Komu uveďte adresu příjemce zprávy, do dalších políček vepište předmět a vlastní text zprávy. Chcete-li rozepsaný e-mail uložit do složky Rozepsaná, stiskněte tlačítko Odložit. Pro odeslání zprávy použijte tlačítko Odeslat.
TIP: Chcete zobrazit podrobný návod, jak pracovat s e-mailem na portálu Centrum.cz? Přejděte na adresu mail.centrum.cz a pod okénkem pro přihlášení do systému stiskněte odkaz Průvodce e-mailem.
TIP: Po dokončení práce s e-mailem se nezapomeňte od systému odhlásit. Pro odhlášení klepněte v pravé horní části stránky na odkaz Odhlásit.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře