16.  8.  2006   

Jak si vytvořit obal do krabičky pro CD

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud máte počítač vybavený vypalovací mechanikou, určitě byste chtěli některá vypálená cédéčka uložit do plastové krabičky s pěkným obalem. Ten můžete jednoduše vytvořit pomocí programu cdrLabel .

1Do mechaniky vložte přiložené cédéčko k časopisu JNP 09/05 a přejděte do sekce Programy. Na odkaz cdrLabel 7.1 klepněte levým tlačítkem myši. Otevře se nové okno, kde pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Instalovat. 2Úvodní obrazovku instalačního programu přeskočte stisknutím tlačítka Next a v následujícím okně si pročtěte zobrazenou licenční smlouvu. Pokud s ní souhlasíte, označte možnost I Agree a stiskněte tlačítko Next. 3S klepáním na tlačítko Next si vystačíte i ve všech ostatních oknech instalačního programu. Po dokončení instalace stiskněte tlačítko Close. Poté by automaticky mělo dojít ke spuštění programu cdrLabel. V opačném případě jej můžete spustit poklepáním na ikonu cdrLabel na ploše nebo z nabídky Start, Všechny programy, cdrLabel 7.1, cdrLabel. 4Po spuštění se zobrazí okno, kde pro usnadnění práce s popisky cédéček stiskněte tlačítko Yes a následně vyberte používanou jednotku CD-ROM. V hlavním okně programu přejděte do nabídky File a klepněte na položku New. 5Z nabídky vyberte typ obalu, který si přejete vytvořit. V pravé části okna naleznete náhled na jednotlivé typy obalů. Po stisknutí tlačítka OK se vybraná šablona otevře v hlavním okně programu. 6Chcete-li na obal vypsat seznam souborů, které jsou na daném cédéčku uloženy, vložte jej do mechaniky a stiskněte tlačítko s ikonou cédéčka. Tím se do patřičných buněk na obalu přenesou informace o souborech z cédéčka. Chcete-li názvy souborů zobrazit včetně přípon nebo velikosti, použijte k tomu tlačítka EXT a 1K v horní části okna. 7Jestliže si přejete některé popisky na obalu upravit, poklepejte na ně levým tlačítkem myši. Otevře se nové okno, kde do políčka zadejte vhodný název a stiskněte tlačítko OK. U některých položek můžete použít i speciální předdefinovaná makra – stačí stisknout tlačítko s požadovanou funkcí v části okna Macros. 8Na obal můžete velice jednoduše přidat libovolný obrázek v odpovídající velikosti. Stiskněte tlačítko s ikonou krajiny a vybraný obrázek vyhledejte na pevném disku. Po vložení na obrázek klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost Make Background. 9Pomocí příkazu Save As v nabídce File můžete vytvořený obal uložit na pevný disk. Jestliže si obal přejete vytisknout, otevřete nabídku File a klepněte na příkaz Print, případně stiskněte tlačítko s ikonou tiskárny na panelu nástrojů.
TIP: Pro úpravu formátu písma stiskněte na panelu nástrojů tlačítko s ikonou písmene F. Otevře se nové okno, kde v seznamu vyberte popisek, jehož formát si přejete změnit, a stiskněte tlačítko Color nebo Font. Otevře se další okno, kde můžete provést požadované nastavení.
TIP: Potřebujete změnit předdefinované rozměry pro tisk? Otevřete nabídku File a klepněte na příkaz Page setup.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře