7.  2.  2007    Ostatní

Jak si vytvořit virtuální fotoalbum

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pomocí programu DigiBookShelf Light si můžete fotografie uložené na pevném disku pro snazší prohlížení jednoduše roztřídit do různých fotoalb. V nich se nacházejí náhledy zařazených snímků, které se po klepnutí myší zobrazí v plné velikosti. K obrázkům je navíc možné přidat text, váš komentář nebo podmanivou melodii.

1Instalační verzi tohoto programu naleznete na cédéčku, které bylo přiloženo k časopisu JNP 19/05. Stačí přejít do části Programy a na odkaz DigiBookShelf Light klepnout levým tlačítkem myši. Po chvíli se otevře nové okno, kde stiskněte tlačítko Otevřít. 2Po spuštění instalačního programu se zobrazí licenční ujednání, které odsouhlaste klepnutím na tlačítko Accept this License Agreement and install the program. V otevřeném okně zkontrolujte složku pro instalaci a stiskněte tlačítko OK. 3Průběh instalace programu můžete sledovat na grafickém ukazateli v levém dolním rohu obrazovky. Po dokončení instalace se zobrazí finální okno, které uzavřete klepnutím na tlačítko OK. 4Pro spuštění programu poklepejte na ploše na ikonu DigiBookShelf Light nebo přejděte do nabídky Start, Všechny programy, DigiBookShelf Light a vyberte položku DigiBookShelf Light. 5Aby byly v programu aktivní všechny dostupné funkce, je nutné jej zaregistrovat. Pokud je váš počítač připojený k internetu, pokusí se program o spojení se vzdáleným serverem a po chvíli zobrazí stránku, kam vepište vaši e-mailovou adresu, stiskněte tlačítko OK a v následujícím okně ji potvrďte klepnutím na Yes. 6Zobrazí se hlavní okno programu s přehledem všech vytvořených fotoalb – jedná se o jakousi virtuální poličku, na které jsou fotoalba urovnána. Chcete-li si prohlédnout ukázkové album, klepněte na něj levým tlačítkem myši. Na následující nebo předchozí stránku se dostanete klepnutím levým tlačítkem myši na levý nebo pravý kraj alba. 7Jestliže na náhled fotografie umístíte ukazatel myši, zobrazí se po chvíli okno s podrobnými informacemi a ikonkami pro zahájení různých operací. Chcete-li zjistit význam ikon, podržte nad nimi ukazatel myši. Pokud si fotografii přejete zobrazit v plné velikosti, klepněte na ni levým tlačítkem myši. Pro zavření fotoalba použijte tlačítko Zavřít v pravé horní části okna. 8Pro vytvoření nového fotoalba klepněte do volné části hlavního okna programu pravým tlačítkem myši a v otevřeném dialogu stiskněte tlačítko Create New Album. Otevře se nové okno, kde se nemusíte zabývat žádnými položkami – až na políčko Create, kam vepište počet alb, které chcete vytvořit, a stiskněte tlačítko OK. 9V hlavním okně programu na vybrané fotoalbum umístěte ukazatel myši a v zobrazené nabídce klepněte na ikonu Album Creation Wizard. V otevřeném okně označte možnost Import Selected Images a klepněte na šipku Next. Otevře se nové okno, v němž přejděte do vybrané složky, přidržením klávesy Ctrl a klepáním myší označte požadované obrázky a stiskněte tlačítko Otevřít. 10Zobrazí se nové okno se seznamem náhledů všech vybraných fotografií, kde stiskněte šipku Next. V seznamu označte vhodné uspořádání fotoalba a klepněte na Next. V následujícím seznamu zvolte požadovaný přebal fotoalba, zadejte jeho název a průvodce ukončete stisknutím tlačítka Next.
TIP: Přejete si vytvořené fotoalbum zabezpečit heslem? Stačí jej otevřít a v pravé horní části okna klepnout na tlačítko Album settings. V otevřeném okně přejděte na kartu Password, vyberte možnost Enable Password, požadované heslo vepište do políček níže a stiskněte tlačítko OK. Budete-li nyní chtít zobrazit fotografie uspořádané do daného alba, budete vyzváni k zadání hesla.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře