31.  10.  2005    Ostatní

Jak snadno naplnit inkoust do tiskové hlavy

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Tisknete rádi na vaší inkoustové tiskárně, a nechcete si stále kupovat drahé originální tiskové hlavy? Nabízíme vám levné řešení v podobě vlastnoručního plnění pomocí tzv. inkoustové plnící soupravy.

TIP: Nechtěnému zašpinění rukou zabráníte použitím dodávaných pracovních rukavic.
1Běžná cena plnicí soupravy se pohybuje v rozmezí 200 – 300 Kč, zatímco cena originální tiskové hlavy začíná na 700 Kč vč. DPH. Vedle ceny se liší i kvalitou inkoustu, rozdíl je však při běžném domácím tisku takřka nepostřehnutelný. Před tím, než se vydáte do obchodu pro inkoustovou plnicí soupravu, je potřeba si poznamenat přesný typ vaší tiskárny. Prodávané inkousty se totiž od sebe liší v závislosti na značce a modelu tiskárny. 2Po zakoupení soupravy se seznamte s obsahem balení. Součástí je injekční stříkačka s inkoustem, druhá inkoustová náplň v plastové lahvičce, jehla pro nasání inkoustu z lahvičky, plastový kanystřík, držák na tiskovou hlavu, ochranné rukavice, nesavý papír a samozřejmě návod k použití.
TIP: Popis tiskové hlavy: vzduchový otvor, přepouštěcí otvor, plošný spoj s kontakty, destička s tryskami.
3Vyjměte tiskovou hlavu z tiskárny dle návodu k jejímu použití. Pokud jsou trysky zaneseny, očistěte je jemným přetřením hadříkem. Pokud je inkoust již zaschlý, ponořte je asi na 3 minuty do destilované vody a poté důkladně osušte. 4Vložte hlavu do nástavce na plnění, uchopte injekci s inkoustem a po odstranění červené ochranné čepičky ji našroubujte na nástavec. Držte soupravu tryskami hlavy vzhůru, aby z ní mohl volně unikat vzduch. Začněte pozvolna tlačit na píst tak, aby došlo k plnění hlavy. Operace může trvat až 60 sekund, buďte tedy trpěliví. Vyprázdněte inkoust z injekce do hlavy. 5Na konci plnění vytvořte podtlak v tiskové hlavě krátkým zpětným potažením pístu. Spolu se vzduchem odsajte asi 2 ml inkoustu. Vyjměte hlavu z nástavce a zasuňte do vzduchového otvoru kanystřík s jehlou. Jemným stiskem vtlačte do hlavy vzduch. 6Otřete zbytky inkoustu a položte hlavu na nesavý papír, abyste se přesvědčili, že z ní samovolně nevytéká inkoust. Nyní můžete hlavu nainstalovat zpět do tiskárny.
TIP: Plnicí soupravu je možné použít i podruhé, do injekce je však nutné nasát inkoustovou náplň ze zásobníku.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

:) Marty 28.  4.  2019 20:05
Přidat příspěvek Zobrazit vše