25.  10.  2005   

Jak snadno zrychlit připojení k internetu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud se k internetu připojujete pomocí telefonní linky a modemu, určitě hledáte způsob, jak zrychlit načítání webových stránek. K tomu vám může pomoci připojení k internetu od Seznamu.cz s použitím speciálního nástroje Seznam internet akcelerátor .

1Připojte se k internetu a přejděte na adresu internet.seznam.cz. Na načtené stránce stiskněte tlačítko Nastavit připojení automaticky. V zobrazeném dialogu klepněte na tlačítko Otevřít. Po chvíli se otevře okno Průvodce připojením k internetu, kde stiskněte OK. 2Z nabídky vyberte používaný modem a klepněte na tlačítko OK. Po dokončení průvodce nové připojení naleznete v nabídce Start, Připojit nebo ve složce Ovládací panely, Síťová připojení. 3Do mechaniky vložte užitečné cédéčko JNP 2/05, přejděte do sekce Programy a na odkaz Seznam internet akcelerátor klepněte levým tlačítkem myši. V otevřeném dialogu stiskněte tlačítko Instalovat – tím zahájíte instalaci programu do vašeho počítače. 4Instalace je velice jednoduchá, vystačíte si s klepáním na tlačítko Další. V posledním okně zatrhněte položku Spustit Seznam akcelerátor a klepněte na tlačítko Dokončit. Seznam akcelerátor také můžete spustit z nabídky Start, Všechny programy, Seznam. 5Po spuštění programu se do Oznamovací oblasti automaticky přidá jeho ikona. Poklepáním na ikonu s logem Seznamu se zobrazí hlavní okno, v němž je možné provést konfiguraci. V části Nastavení klepněte na položku Úroveň komprese a v pravém podokně aktivujte možnost Komprimovat obrázky na webových stránkách. 6Tažením posuvníků u položek Komprese GIF a Komprese JPEG navolte požadovaný poměr mezi kvalitou obrázků zobrazovaných na webových stránkách a rychlostí jejich načítání. Zvýšením komprese by mělo dojít k rychlejšímu načítání obrázků, zároveň však také dojde k výraznému zhoršení jejich kvality. 7Chcete-li pomocí Seznam internet akcelerátoru na webových stránkách zakázat zobrazování reklamy, přejděte v nabídce Nastavení na položku Filtr reklamy. V části okna Potlačit zobrazení následujících bannerů GIF zatrhněte rozměry obrázků, které má tento nástroj blokovat. 8Pokud si přejete filtrovat obsah z reklamních serverů, zatrhněte stejnojmennou položku v dolní části okna. Zde také podobným způsobem můžete omezit zobrazování flashových animací. 9Pro uložení provedeného nastavení stiskněte tlačítko OK. Některá nastavení se projeví až při příštím připojení k internetu.
TIP: Pokud po ruce nemáte užitečné cédéčko, které bylo přiloženo k JNP 2/05, můžete si program Seznam internet akcelerátor stáhnout ze stránky akcelerator.seznam.cz. Velikost instalačního programu je něco málo přes dva megabajty.
TIP: Bližší informace a podrobnou nápovědu k programu Seznam internet akcelerátor naleznete na adrese akcelerator.seznam.cz/napoveda.html.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

? Honza 30.  8.  2009 20:09
Přidat příspěvek Zobrazit vše