25.  4.  2006    Windows XP

Jak správně na místní a jazykové nastavení

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nevyhovuje vám standardní zobrazení kalendářního data, času, peněžních hodnot, nebo čísel ve Windows XP ? V  Ovládacích panelech naleznete modul Místní a jazykové nastavení , kde si můžete všechny tyto položky přizpůsobit.

1Klepněte na tlačítko Start a vyberte položku Ovládací panely. Zobrazí se obsah složky Ovládací panely, v níž poklepejte na ikonu Místní a jazykové nastavení. 2Na záložce Místní nastavení můžete jednoduchou volbou národního prostředí nastavit požadovaný formát čísel, měny, času a data pro danou zemi. V sekci Ukázky spatříte vzor, podle kterého budou jednotlivé položky zformátovány v systému Windows a ve většině nainstalovaných programů. 3Pokud se národní prostředí, které jste vybrali z nabídky v rámečku Standardy a formáty, liší od země, v níž se nacházíte, je vhodné v části okna Umístění vybrat z nabídky místo vašeho pobytu. Tuto možnost ocení zejména uživatelé služby MSN.com apod., která zobrazí právě informace o zemi (počasí, sport), jež je uvedena u této položky. 4Chcete-li vybrané místní nastavení upravit, stiskněte tlačítko Vlastní nastavení. Tím se zobrazí okno Vlastní místní nastavení, v němž můžete na jednotlivých záložkách upravit formát zobrazení čísel, měny, času a data. U příslušných položek můžete vybírat z nabízených předvoleb nebo požadovaný znak vepsat přímo do políčka. Výsledek vidíte v náhledu v horní části okna v sekci Ukázka. 5V okně Místní a jazykové nastavení najdete další dvě záložky: Jazyky a Upřesnit. Pomocí záložky Jazyky můžete nastavit podporu dalších jazyků nebo službu pro zpracování textu. Na kartě Upřesnit můžete upřesnit nastavení jiných jazykových verzí programů nebo tabulek pro převod znakových stránek. Volby na obou záložkách jsou určeny pouze pro zkušené uživatele a správce systému. 6Klepnutím na tlačítko OK dojde k uzavření okna a uložení provedených změn. Nechcete-li provedené nastavení ukládat, stiskněte k uzavření okna tlačítko Storno.
TIP: Pro získání bližších informací o jednotlivých položkách klepněte v pravé horní části okna na symbol otazníku a potom klepněte na položku, o níž chcete získat bližší informaci. Zobrazí se vám okénko s krátkým popisem dané položky.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře