21.  3.  2007    Ostatní

Jak správně nainstalovat fototiskárnu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud byste rádi tiskli obrázky ve fotografické kvalitě na domácím počítači, je nutné k němu připojit tzv. fototiskárnu , která to umí. Její instalace není složitá.

1Podrobný postup si ukážeme na fototiskárně Canon Pixma iP4200. Po vybalení tiskárny z krabice ji postavte na rovnou podložku. Odstraňte zajišťovací nálepky z jejího krytu spolu s kartonem pod středovým krytem, který lze snadno odklopit. 2V balení najdete samozřejmě napájecí kabel, tento připojte do zásuvky na zadní straně tiskárny a poté do elektrické zásuvky. Tiskárnu zapněte stiskem vrchního tlačítka na čelní stěně. Kontrolka v tlačítku začne blikat, vyčkejte, dokud nezůstane trvale svítit. 3Otevřete kryt, po chvíli se doprostřed nasune kolébka pro umístění tiskové hlavy a náplní. V její levé části prstem zvedněte zajišťovací páčku do horní polohy. 4Nyní si připravte tiskovou hlavu. Je dodávána v neprůhledném sáčku s připevněnou krytkou konektorů a trysek na spodní straně. Po jejím odstranění ji vložte do kolébky v tiskárně a zajistěte páčkou. 5Tiskové náplně jsou dodávány jednotlivě, vždy po jedné barvě v každém boxu. Největší z nich obsahuje barvu černou. Podobně jako tisková hlava jsou zabaleny v plastikových pouzdrech, které je nutné odstranit roztržením. 6Po odstranění obalu je potřeba odlomit oranžovou krytku, která brání úniku náplně. Dbejte na to, abyste se nedotkli elektronických kontaktů. Nádržky jsou vybaveny zobáčky pro pevné uchycení v tiskové hlavě. 7Nádržky vložte do příslušných pozic, pro zacvaknutí do hlavy je potřeba stlačit nápis Push na každé z nich. Pro správnou funkci tiskárny je nutné dodržet správné rozmístění nádržek. Zprava jde o barvy modrou (azurovou), purpurovou (magenta), žlutou a dvě černé. Stačí také sledovat symboly nad prostorem pro nádržky. 8Správnost vložení nádržek indikují příslušné svítící kontrolky. Uzavřením krytu se tisková hlava přesune na pohotovostní pozici v pravé části tiskárny. Nyní je tiskárna připravena pro zapojení k počítači. 9Tiskárna je vybavena automatickým podavačem listů s horním zásobníkem. Ten odkryjete odklopením zadního krytu. Zároveň otevřete výstupní zásobník pro potisknuté papíry.
TIP: Všechny inkoustové nádržky musí být instalovány v uvedeném pořadí, tiskárnu nelze používat, pokud nejsou nainstalovány všechny.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře