28.  3.  2006    Ostatní

Jak uložit digitální fotografie do počítače

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Operační systém Windows XP nabízí nástroj pro pohodlné stažení snímků z digitálních fotoaparátů na pevný disk počítače. Přehledný návod vám poradí, jak to zvládnout.

1Součástí fotoaparátu je USB kabel pro propojení s počítačem přes zásuvku USB. Zapněte počítač a při chodu Windows XP připojte fotoaparát. Sledujte pokyny na displeji přístroje a případně potvrďte volbu pro zahájení komunikace s počítačem. 2Po krátké chvíli systém připojené zařízení zjistí, případně automaticky nainstaluje a poté vám v okně Vyměnitelný disk nabídne výběr několika možností pro práci s obrázky na kartě fotoaparátu. Klepněte na možnost Kopírovat obázky do složky v počítači pomocí: Průvodce skenery a fotoaparáty, a stiskněte OK. 3Nyní se zobrazí okno Průvodce skenery a fotoaparáty, kde stiskněte tlačítko Další. V dalším okně průvodce máte možnost zrušit zatržení a zamítnout tak stáhnutí do počítače vybraným snímkům. 4Některé fotografie můžete ještě před zahájením stahování upravit jejich otočením pro správný náhled. Vyberte vhodný obrázek pro otočení a stiskněte tlačítko pro otočení podle směru hodinových ručiček. Otočte postupně fotografie, které to vyžadují a stiskněte Další. 5V dialogovém okně pro uložení snímků zvolte Název skupiny obrázků a zároveň vyhledejte na vašem disku místo pro uložení. V případě, že nechcete dále uchovat snímky na kartě fotoaparátu, zatrhněte možnost Po zkopírování odstranit obrázky ze zařízení a opět stiskněte Další. 6V následujícím okně máte možnost sledovat samotný průběh přesunu obrázků na disk počítače do vámi zvolené složky. Po dokončení akce v předposledním okně průvodce ponechte zatrženou možnost neprovádět další akci a pokračujte stiskem Další. 7Nakonec ukončete stahování tlačítkem Dokončit. Ve složce, která se vám otevře v okně průzkůmníka, spatříte náhledy fotografií. Využijte možnosti pohodlného prohlížení a klepněte na volbu Zobrazit jako prezentaci. Obrázky se pak zobrazí přes celou obrazovku, každý se zastaví po dobu tří vteřin. Prezentaci můžete kdykoliv pozastavit nebo ukončit poklepáním na ovládací tlačítka.
TIP: Pro nastavení vybraného obrázku jako pozadí ve Windows postačí, když klepnete na možnost Nastavit jako tapetu plochy.
TIP: Některé přístroje vyžadují zapnutí pro správnou komunikaci s počítačem.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře