30.  10.  2006    Ostatní

Jak uložit nastříhané video

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud jste si na počítači upravili natočené video, nyní už jen zbývá výsledek uložit v požadovaném formátu na pevný disk počítače. Před tím je nutné dobře zvážit, zda si film vypálíte na cédéčko, kde na velikosti souboru v podstatě nezáleží, případně zda budete kratičkou videosekvenci posílat kamarádům e-mailem nebo ji vystavíte na své webové stránky.

1Otevřete nabídku Start, Všechny programy, Příslušenství a spusťte program Windows Movie Maker. V horní části okna otevřete nabídku Soubor a klepněte na položku Otevřít projekt. 2Zobrazí se nové okno, kde vyhledejte složku, do níž jste si uložili rozpracovaný projekt a na daný soubor poklepejte levým tlačítkem myši. Po nezbytné kontrole souborů projektu se ve Scénáři zobrazí výsledný snímek včetně všech efektů a přechodů. Pro přehrání filmu stiskněte v přehrávači tlačítko Přehrát. 3Pokud jste s výsledkem spokojeni, zaměřte se v podokně Filmové úlohy na část Dokončit film, kde bez rozdílu na výsledné distribuci filmu klepněte na příkaz Uložit do počítače. 4Do připraveného políčka ve zobrazeném průvodci vepište požadovaný název filmu a z nabídky vyberte složku, do které si přejete výsledný videosoubor uložit. Jestliže zde požadovaný adresář nenaleznete, stiskněte tlačítko Procházet a složku vyberte ze seznamu. Klepněte na Další. 5Pokud si film přejete uložit na pevný disk počítače, případně následně vypálit na cédéčko, můžete ponechat vybranou možnost Nejvyšší kvalita přehrávání v tomto počítači. Bližší informace o zvoleném nastavení a odhad velikosti výsledného filmového souboru naleznete v dolní části okna. 6V případě, že si videosoubor přejete vystavit na webové stránky nebo jej chcete odeslat kamarádům e-mailem, klepněte na odkaz Zobrazit další možnosti. Vybráním položky Přizpůsobit pro velikost souboru můžete v nabídce vpravo nastavit velikostní limit, který by výsledný film neměl překročit. 7Druhou možností je označit položku Další nastavení a požadované použití, pro které má být výsledný soubor optimalizován, zvolit z nabídky. Pro zahájení převodu stiskněte tlačítko Další. 8Zobrazí se grafický ukazatel, který vás informuje o průběhu ukládání filmu. Nechybí ani časový odhad, za jak dlouho bude převod dokončen. Nezapomeňte, že u dlouhých projektů může ukládání trvat i několik desítek minut. 9Po uložení filmu se zobrazí finální obrazovka, kde můžete zatrhnutím volby Po klepnutí na tlačítko Dokončit spustit přehrávání filmu nastavit automatické přehrání uloženého filmu ihned po dokončení průvodce. Film můžete přehrát také tak, že přejdete do nastavené složky a na uložený soubor poklepete levým tlačítkem myši.
TIP: Neodesílejte ostatním uživatelů bez předchozí domluvy e-maily s větší přílohou než dva megabajty. Chcete-li s přáteli podělit o upravený film, vystavte jej na své webové stránky a známým pouze odešlete e-mail s informací, kde a jak si mohou váš film stáhnout. Další možností je použít službu Úschovna.cz.
TIP: Chcete zjistit finální velikost vytvořeného videa? Otevřete složku, do níž jste film uložili, na ikonu videosouboru klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte Vlastnosti. Přesnou velikost naleznete na kartě Obecné u položky Velikost na disku.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře