12.  2.  2007    Internet

Jak uložit záznam internetového rádia

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Oblíbili jste si při práci s počítačem poslech internetového rádia pomocí přehrávače Winamp ? Chtěli byste si čas od času uložit záznam z vysílání internetového rádia na pevný disk počítače, abyste si jej mohli poslechnout později? Žádný problém – do Winampu stačí nainstalovat speciální zásuvný modul a můžete začít nahrávat.

1Nejprve je nutné do přehrávače Winamp nainstalovat speciální zásuvný modul Streamripper, který naleznete na cédéčku přiloženém k časopisu JNP 19/05 v sekci Programy. Na odkaz Streamripper stačí klepnout levým tlačítkem myši a stisknout tlačítko Otevřít. 2Otevře se nové okno, kde zkontrolujte cestu, do níž má být zásuvný modul nainstalován, a stiskněte tlačítko Install. Tento plug-in je nutné uložit do instalační složky Winampu, jejíž umístění je ve výchozím nastavení C:\Program Files\Winamp. 3Po dokončení instalace se spustí Poznámkový blok s informacemi o nainstalovaném zásuvném modulu a otevře se nové dialogové okno, kde stiskněte tlačítko Ano. Poté dojde ke spuštění Winampu včetně nainstalovaného zásuvného modulu. 4Streamripper by se měl automaticky načíst také při každém dalším spuštění Winampu. Pokud se okno Streamripperu nezobrazilo, podívejte se do Oznamovací oblasti, kde byste měli najít ikonku Streamripper for Winamp. Poklepáním na tuto ikonu dojde ke zobrazení požadovaného okna. 5Připojte se k internetu, v levém horním rohu Winampu stiskněte tlačítko Winamp Menu a přejděte do nabídky Play, URL (případně je možné použít klávesovou kombinaci Ctrl + L). 6Otevře se nové okno, do něhož vepište adresu vašeho oblíbeného rádia a stiskněte tlačítko Open. Po chvíli dojde k zahájení přehrávání vysílání. Pokud se přehrávání nespustilo, stiskněte v hlavním okně přehrávače tlačítko Play. 7Na pevném disku si vytvořte novou složku, do které si přejete pořízené záznamy ukládat. V hlavním okně Streamripperu stiskněte tlačítko Options, přejděte na kartu File a u položky Output klepněte na tlačítko s ikonou "...". Zobrazí se nové okno, kde vyhledejte složku pro uložení záznamu a stiskněte tlačítko OK jak v tomto okně, tak i v okně Streamripper Settings. 8Pro zahájení nahrávání vysílání z internetu klepněte na tlačítko Start. Podrobnosti o stavu nahrávání je možné sledovat v horní části okna. Klepnutím na tlačítko Stop můžete ukládání záznamu na pevný disk kdykoliv zastavit. 9Chcete-li pořízený záznam přehrát, přejděte ve složce pro ukládání vysílání do podadresáře Název rádia/incomplete a na požadovaný soubor ve formátu MP3 poklepejte levým tlačítkem myši. Tím se automaticky spustí přiřazený program a dojde k zahájení přehrávání.
TIP: Plug-in, plugin je zásuvný modul pro rozšíření funkcí vybraného programu.
TIP: Potřebujete zjistit velikost vytvořeného záznamu ve formátu MP3? Na daný soubor klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Vlastnosti. Hledaný údaj naleznete na kartě Obecné u položky Velikost na disku.
TIP: Nevíte, jakou stanici s internetovým vysíláním vyzkoušet? „Nalaďte“ si rádio Český rozhlas 1 – Radiožurnál, které vysílá na adrese www.rozhlas.cz/audio/download/cro1_lowmp3.m3u.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

Perfektní kubas047 16.  9.  2014 21:59
radio humor a pohádka Josef Z. 14.  4.  2011 20:46
Přidat příspěvek Zobrazit vše