31.  10.  2005    Internet

Jak upravit nastavení Firefoxu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nejste spokojeni se vzhledem nebo nastavením tlačítek na panelu nástrojů nainstalovaného prohlížeče Firefox? Stačí provést jednoduchou úpravu a internetový prohlížeč bude vypadat přesně podle vašich představ.

1Poklepáním na zástupce na ploše nebo z nabídky Start, Všechny programy, Mozilla Firefox spusťte prohlížeč Firefox. 2Na libovolné tlačítko na panelu nástrojů klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Vlastní. Otevře se okno Úprava nástrojové lišty, kde naleznete seznam všech dostupných tlačítek. 3Pokud si na nástrojovou lištu přejete přidat nové tlačítko ze seznamu, klepněte na něj levým tlačítkem myši a na zvolené místo na panelu nástrojů jej přetáhněte myší. Podobně postupujte i v případě, kdy si přejete vybrané tlačítko z nástrojové lišty odstranit – stačí na něj klepnout levým tlačítkem myši a přetáhnout jej do okna Úprava nástrojové lišty. 4V nabídce v dolní části okna můžete upravit nastavení zobrazení ikon. Pokud si na panelu nástrojů přejete zobrazit malé ikony, zatrhněte položku Použít malé ikony. Pro uložení provedeného nastavení stiskněte tlačítko Hotovo. 5Jestliže se vám nelíbí standardní vzhled Firefoxu, máte možnost jej změnit. Připojte se k internetu a v horní části okna Firefoxu přejděte do nabídky Nástroje, Správce motivů vzhledu. 6V pravé dolní části otevřeného okna klepněte na odkaz Získat nový motiv vzhledu. Načte se nová stránka, na níž naleznete seznam všech dostupných vzhledů roztřízených do určitých kategorií. 7Na vybraný vzhled klepněte levým tlačítkem myši a objeví se stránka s podrobnějším popisem, u některých vzhledů také s náhledem. Pokud si daný skin přejete stáhnout do vašeho počítače, klepněte na odkaz Install Now. 8Zobrazí se okno Potvrdit, kde zkontrolujte stahovanou položku a stiskněte tlačítko OK. Vybraný vzhled se automaticky přidá do seznamu v okně Správce motivů vzhledu, kde také naleznete bližší informace o průběhu stahování souboru. 9Po dokončení stahování klepněte na vybraný vzhled levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko Použít motiv vzhledu. Změna vzhledu se projeví při příštím spuštění prohlížeče Firefox.
TIP: Pokud si v budoucnu budete přát na panelech nástrojů zobrazit výchozí ikony, můžete tak jednoduše učinit stisknutím tlačítka Nastavit výchozí sadu, které naleznete v pravé dolní části dialogu Úprava nástrojové lišty.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře