23.  2.  2007    Ostatní

Jak upravit nastavení programu CDex

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nainstalovali jste si pomocí návodu v  JNP 13-14/05 do systému nástroj CDex pro převod hudebních cédéček do formátu MP3 ? Pokud vám vadí, že s vámi program komunikuje anglicky, můžete si jej snadno lokalizovat do českého jazyka. Pro vaše pohodlí si také můžete aktivovat různá nastavení.

1Do mechaniky vložte cédéčko přiložené k časopisu JNP 20/05 a přejděte do části Programy. Na odkaz Čeština pro CDex klepněte levým tlačítkem myši, stiskněte Uložit a vyberte složku, do níž si přejete archiv ZIP uložit. 2Otevřete vybranou složku, na archiv ZIP klepněte pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte možnost Extrahovat vše, případně ZipGenius, Extract here. 3Spusťte Průzkumníka Windows a přejděte do složky, do níž jste nástroj CDex nainstalovali (ve výchozím nastavení se jedná o složku C:\Program Files\CDex_150). Zde otevřete složku Lang a tažením myší do ní překopírujte rozbalený soubor czech.cdex.lang. 4Z nabídky Start, Všechny programy, CDex nebo poklepáním na ikonu na ploše spusťte program CDex. V horní části okna otevřete nabídku Options, Select Language a vyberte možnost czech. Po chvíli se program přepne do českého jazyka. 5Přejděte do nabídky Nastavení a klepněte na možnost Nastavení. Chcete-li upravit umístění složky, do níž se ukládají vytvořené MP3 soubory, zobrazte kartu Názvy souborů, u položky WAV -> MP3 stiskněte tlačítko Vyber složku a požadovanou složku vyhledejte ve zobrazeném okně. 6Pokud si přejete, aby se po dokončení převodu automaticky vysunulo cédéčko z mechaniky, zobrazte záložku CD-ROM a v dolní části okna zatrhněte možnost Po skončení ripování vysunout CD. Pro uložení provedeného nastavení klepněte na tlačítko OK. 7Jestliže se vám při každém převodu nechce ručně vpisovat údaje o albu a hlavně názvy písniček, určitě budete nadšeni podporou CD DataBase (CDDB), tedy speciální databáze hudebních cédéček, která všechny tyto údaje většiny zvukových CD obsahuje. 8V hlavním okně programu CDex stiskněte klávesu F4 a zobrazte kartu Vzdálená CDDB. Do připraveného políčka vepište vaši e-mailovou adresu, zatrhněte možnost Auto-připojení na vzdálenou CDDB a provedené nastavení uložte stisknutím tlačítka OK. 9Pokud je váš počítač připojený k internetu a do mechaniky vložíte hudební cédéčko, program CDex se automaticky pokusí připojit k databázi cédéček a vyhledat veškeré dostupné údaje. Pokud bude vyhledávání úspěšné, vyplní se všechna políčka v hlavním okně a samozřejmě také názvy písniček.
TIP: Pokud v počítači nástroj CDex nainstalován nemáte, nalistujte si podrobný návod v JNP 13-14/05. Aktuální instalační verzi tohoto programu naleznete na cédéčku přiloženém k časopisu JNP 20/05 v sekci Programy.
TIP: Slovníček: CDDB CD DataBase - databáze zvukových cédéček, v níž jsou uloženy nejdůležitější informace o většině hudebních CD. U každého zvukového disku je uloženo jeho identifikační číslo, jméno interpreta, název alba a názvy jednotlivých skladeb. Mnohé programy (například zmiňovaný CDex) dokážou do této databáze přistupovat a jednoduše tak všechny tyto údaje k přehrávaným diskům doplnit.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

cdex robik 16.  3.  2011 9:58
Přidat příspěvek Zobrazit vše