4.  5.  2007    Word

Jak vkládat zvuk ve Wordu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud vytváříte dokument, můžete jej oživit přidáním zvukového záznamu popřípadě vlastního mluveného komentáře. Existuje několik způsobů, jak do Wordu vložit zvuk.

1Otevřete si ve Wordu dokument a v něm přesuňte textový ukazatel na místo, kam chcete vložit zvukový soubor. V nabídce Vložit zvolte Obrázek a poté klepněte na příkaz Klipart. 2V podokně úloh Klipart v pravé části okna v políčku Očekávané výsledky klepněte na šipku vpravo a v nabídce označte pouze položku Zvuky případně také Videa. V políčku Prohledávat rozbalte opět šipkou vpravo nabídku a označte složku Všude. Do políčka Hledat můžete zadat heslo pro vyhledávání a poté stiskněte tlačítko Hledat. 3Najeďte ukazatelem myši na některou z ikon zastupujících soubor. Stiskněte šipku, která se po najetí myši objeví v pravé části ikony, a z nabídky zvolte Náhled/Vlastnosti. Otevře se vám okno s vlastnostmi zvukového souboru, ve kterém si soubor můžete přehrát. Okno zavřete stiskem tlačítka Zavřít. Poklepete-li myší na ikonu zvukového souboru, vloží se do dokumentu. Zvukový soubor spustíte v dokumentu poklepáním na jeho ikonu. 4Pokud máte zvukový soubor umístěn na pevném disku počítače, opět nejprve přesuňte textový ukazatel na místo, kam má být zvuk vložen. V nabídce Vložit zadejte příkaz Objekt a na kartě Vytvořit ze souboru stiskněte tlačítko Procházet. 5V dialogovém okně Procházet vyhledejte zvukový soubor, který chcete vložit. Označte jej a stiskněte tlačítko Vložit, čímž jej umístíte do dokumentu. Chcete-li soubor vložit jako propojený objekt, zaškrtněte políčko Propojit soubor. Chcete-li zobrazit soubor jako ikonu, zaškrtněte políčko Zobrazit jako ikonu. 6Pokud chcete vložit nový zvukový soubor, je třeba mít zvukový program (např. Záznam zvuku, který je součástí systému Windows a umožňuje zaznamenat, upravit a přehrát zvukové soubory), zvukové vstupní zařízení, kterým je například mikrofon, a nainstalovanou zvukovou kartu. V nabídce Vložit klepněte na Objekt a vyberte kartu Vytvořit nový. 7V seznamu Typ objektu klepněte na typ, který odpovídá použitému zvukovému programu. Použijete-li program Záznam zvuku, vyberte položku Zvuk formátu Wave. Označte položku Zobrazit jako ikonu a po stisku tlačítka Změnit ikonu můžete vybrat jinou než standardní ikonu reproduktoru. 8Po stisku tlačítka OK se zobrazí okno pro nahrávání a stiskem tlačítka Záznam se zvuky přes mikrofon nahrávají. Jeden úsek záznamu může být dlouhý cca 60 sekund. Záznam ukončíte tlačítkem Zastavit. Příkazem Soubor, Konec a návrat do se nahrávka vloží do dokumentu ve formě ikony. Zvukový soubor spustíte v dokumentu poklepáním na jeho ikonu. 9Zvukové soubory si do Galerie médií můžete také stáhnout z webu. Po volbě příkazu Klipart z nabídky Vložit a Obrázek vyberte možnost Kliparty na webu Office Online. Otevře se vám webový prohlížeč, kde v okně Hledat vyberte ze seznamu Zvuky. Do vedlejšího pole vpravo zadejte klíčové slovo a stiskněte tlačítko Přejít. Zvukový záznam si pak stáhněte na disk vašeho počítače.
TIP: Používáte-li Galerii médií poprvé, importujte do ní své multimediální klipy klepnutím na tlačítko Nyní. Potřebujete-li pomoc při importu nebo uspořádání souborů, klepněte v nabídce Nápověda Galerii médií na příkaz Nápověda pro Galerii médií.
TIP: Další informace o programu Záznam zvuku získáte, přejdete-li v nabídce Start na příkaz Programy, poté na položku Příslušenství, dále na položku Zábava, klepnete na položku Záznam zvuku a zobrazíte soubor nápovědy.
TIP: Příkazem Úpravy, Vložit soubor v okně pro nahrávání můžete načíst již existující zvukový soubor.
TIP: SLOVNÍČEK: Propojený soubor – objekt vytvořený ve zdrojovém souboru a vložený do cílového souboru, přičemž je mezi těmito dvěma soubory zachováno propojení, díky kterému se při aktualizaci zdrojového souboru bude propojený objekt také aktualizovat.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře