28.  8.  2006    Internet

Jak vyhledávat s lištou od Google.com

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Do prohlížeče Internet Explorer si můžete velice jednoduše nainstalovat speciální panel nástrojů Google Toolbar , který vám výrazně usnadní a zrychlí vyhledávání na internetu. Panel navíc obsahuje i celou řadu dalších užitečných funkcí.

1Do mechaniky vložte přiložené cédéčko k JNP 10/05, přejděte do části Programy a levým tlačítkem myši klepněte na odkaz Google Toolbar 3 BETA. Otevře se nové okno, kde pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Otevřít. 2V hlavním okně instalačního programu vyberte vyhledávač google.com a zatrhněte tuto položku. Následně zvolte možnost Close all Internet Explorer windows automatically, seznamte se s licenčním ujednáním a stiskněte tlačítko Agree & Continue. 3V okně Choose Your Configuration zvolte možnost Enable advanced features a stiskněte tlačítko Finish. Po chvíli se otevře nové okno Internet Exploreru, kde byste v horní části okna měli najít nový panel nástrojů Google. Jestliže se zde lišta Google nezobrazila, klepněte na volné místo na panelu nástrojů IE pravým tlačítkem myši a ve vysunuté nabídce zatrhněte možnost Google. 4Pokud při práci s internetem budete chtít vyhledávat pomocí vyhledávače Google, stačí zadat požadovaný řetězec do vyhledávacího políčka na liště a stisknout tlačítko Search. Po chvíli se do daného okna prohlížeče načte seznam stránek, které odpovídají vašemu zadání. V případě, že klepnete na symbol šipky dolů, vysune se místní nabídka, z níž můžete vybrat určitou oblast hledání. 5Jestliže si přejete vyhledávat pouze na stránkách, jež jsou uloženy na serveru, na kterém se právě nacházíte, zadejte požadované slovo do vyhledávacího políčka a stiskněte tlačítko Current Site. 6Při zadávání znaků si všimněte, že v pravé části panelu se vytvářejí jednotlivá tlačítka, která odpovídají zadaným slovům. Klepnutím na tlačítko s vybraným slovem počítač pak můžete na stránce jednoduše vyhledávat, podobně jako byste použili funkci Najít. 7Užitečné je také vysvícení hledaných slov na načtené webové stránce – stačí stisknout tlačítko s ikonou žlutého fixu, čímž se hledané výrazy na stránce označí určitou barvou. Najít pak v textu hledané slovo je otázkou jen několika sekund. 8Při procházení stránek si také určitě oblíbíte funkci Nahoru, kterou znáte z Průzkumníka Windows. Stisknutím tohoto tlačítka s ikonou složky se zelenou šipkou nahoru se totiž v zadané adrese přesunete o jeden adresář nahoru. Velice jednoduše tak jedním klepnutím myší můžete přejít např. z adresy www.zive.cz/text na adresu www.zive.cz.
TIP: Je-li váš počítač připojený k internetu, může Google Toolbar sloužit jako kalkulačka, která si poradí i s poměrně složitými výpočty. Zkuste do vyhledávacího políčka zadat příklad 365-15*22-11 nebo 10! a stisknout klávesu Enter.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře