25.  10.  2005    Windows XP

Jak vyhledávat ve Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Každému uživateli se občas stane, že si nezapamatuje složku, do níž si uložil dokument, který v danou chvíli nutně potřebuje. Procházení všech složek na disku je sice zajímavým řešením, avšak určitě ne nejrychlejším. Chcete-li požadovaný dokument vyhledat za okamžik, použijte raději speciální funkci Hledat .

1Klepněte na tlačítko Start a z vysunuté nabídky zvolte možnost Hledat. Po chvíli se otevře okno, pomocí něhož je možné vyhledávat soubory. 2Windows XP ve výchozím nastavení používají jednoduché vyhledávání souborů krok za krokem prostřednictvím průvodce. Pro rychlejší vyhledávání je však vhodné použít Rozšířené hledání, které je sice složitější, ale na druhou stranu umožňuje přesnější zadání a tím pádem i rychlejší cestu k hledaným souborům. 3V levém podokně stiskněte odkaz Změnit předvolby a v části Jak chcete použít Průvodce vyhledáváním klepněte na možnost Změnit způsob vyhledávání ve složkách a souborech. 4Otevře se nové podokno, ve kterém vyberte položku Rozšířené a stiskněte tlačítko OK. V levé části okna Výsledky vyhledávání se zobrazí speciální panel s několika políčky, do nichž je možné přesně zadat podmínky vyhledávání. 5Do první buňky vepište část nebo celý název souboru, který si přejete vyhledat. Čím přesnější název zde uvedete, tím rychleji vyhledávání proběhne a v podokně výsledků se zobrazí jen relevantní položky. 6Pokud si přesný název nepamatujete, můžete při vyhledávání použít speciální zástupné znaky. Chcete-li v názvu souboru nahradit pouze jedno písmeno, použijte místo něj symbol otazník. 7V případě, že si nemůžete vzpomenout na více než jedno písmeno z názvu, nebo si název nepamatujete vůbec, vyzkoušejte symbol hvězdička. Připravte se však na to, že seznam nalezených souborů může být velice obsáhlý. 8Z nabídky Cíl vyhledávání vyberte jednotku nebo složku, v níž má vyhledávání proběhnout, a stiskněte tlačítko Hledat. Po dokončení vyhledávání naleznete všechny položky, které odpovídají zadaní, v pravém podokně. 9Poklepáním na vybraný dokument dojde k jeho otevření. Chcete-li přejít do složky, v níž je vybraný soubor uložen, klepněte na něj pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Otevřít nadřazenou složku.
TIP: Pro rychlé zobrazení okna Výsledky hledání můžete použít klávesovou kombinaci Win + F.
TIP: Pokud je seznam nalezených výsledků opravdu obsáhlý, může vám orientaci mezi položkami výrazně usnadnit správné nastavení zobrazení souborů ve složce. V horní části Průzkumníka Windows přejděte do nabídky Zobrazit a klepněte na položku Seznam nebo Podrobnosti.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře