9.  2.  2007    Ostatní

Jak vypálit cédéčko s prohlížečem fotografií

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pomocí nástrojů Zoner Media Exploreru 6 můžete vypálit speciální cédéčko i s prohlížečem fotografií. Uložené snímky pak lze snadno prohlížet na kterémkoliv počítači s operačním systémem Windows .

1Před použitím této funkce do něj bude nejprve nutné nainstalovat speciální ovladače pro vypalování cédéček z prostředí tohoto programu. Tyto ovladače naleznete na přiloženém cédéčku k časopisu JNP 17/05 v sekci Programy. Před instalací ovladačů ukončete všechny spuštěné programy. 2Na odkaz Ovladače pro ZME 6 klepněte levým tlačítkem myši a v otevřeném okně stiskněte tlačítko Otevřít. Poté se spustí jednoduchý průvodce, v němž klepněte na Otevřít. 3Po dokončení instalace se zobrazí dialog, v němž zvolte možnost Restartovat nyní a stiskněte tlačítko Dokončit. Po následném spuštění operačního systému již bude funkce vypalování cédéček z prostředí ZME 6 připravena k použití. 4Do vypalovací mechaniky vložte prázdné cédéčko a z nabídky Start, Všechny programy, Zoner Media Explorer 6 spusťte program Zoner Media Explorer. Vytvořte si novou složku, do níž zkopírujte všechny fotky, které si přejete vypálit na cédéčko. Pro označení všech fotografií ve složce použijte klávesovou kombinaci Ctrl + A, chcete-li označit jen některé fotografie, přidržte klávesu Ctrl a na požadované položky klepněte levým tlačítkem myši. 5V horní části okna Zoner Media Exploreru přejděte do nabídky Publikovat a zvolte možnost Vypálit CD s obrázky. Otevře se nové okno, kde pro vypálení vybraných fotografií včetně speciálního programu Zoner Media Explorer 6 CD Viewer zatrhněte možnost Přidat na CD prohlížeč obrázků. 6Další podrobné nastavení je možné provést zatrhnutím vybraných předvoleb v části Zobrazit po spuštění v prohlížeči. Pokud byste ocenili automatické promítání na cédéčku uložených fotografií, zatrhněte možnost Spustit automaticky promítání, dobu pro změnu snímků nastavte u položky Interval pro promítání. 7Po stisknutí tlačítka Další se zobrazí okno Přehled s informacemi o položkách připravených k vypálení. Pro zahájení vypalování stiskněte tlačítko Vypálit. Otevře se nové okno, kde zkontrolujte nainstalovanou vypalovací mechaniku a zvolenou rychlost vypalování. 8Jako ochranu před podtečením zásobníku zatrhněte volbu Ošetřit podtečení, pro kontrolu zapsaných dat může být užitečná možnost Ověřit vypálená data. Do připraveného políčka vepište jmenovku disku a pro vypálení souborů stiskněte tlačítko Vypálit. 9Průběh vypalování můžete pozorovat na grafickém ukazateli. Po dokončení vypalování se zobrazí hlášení Vypálení CD/DVD proběhlo úspěšně a automaticky dojde k vysunutí cédéčka z mechaniky. 10Chcete-li ověřit, že cédéčko funguje podle vašich představ, vložte jej opět do mechaniky a vyčkejte několik vteřin. Pokud se prohlížeč nespustí automaticky, přejděte do složky Tento počítač a na ikonu cédéčka poklepejte levým tlačítkem myši.
TIP: Prohlížení fotografií pomocí Zoner Media Explorer 6 CD Vieweru je díky intuitivnímu ovládání velice jednoduché. Kdybyste si však přesto nebyli jisti významem některé ikony, umístěte nad ni ukazatel myši – zobrazí se krátká bublinová nápověda.
TIP: Přejete si obrázky z cédéčka uložit na pevný disk vašeho počítače? V dolní části okna prohlížeče stiskněte tlačítko s ikonou diskety – otevře se nové okno, kde vyhledejte složku pro uložení, zatrhněte obrázky, o které máte zájem, a klepněte na OK.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře