11.  10.  2006    Powerpoint

Jak vypálit cédéčko s prohlížečem prezentací

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chcete-li na jiném počítači přehrát prezentaci, kterou jste vytvořili, můžete se v některých případech setkat s problémem – na cílovém počítači není prohlížeč nainstalován, nebo je na něm nainstalována některá jeho starší verze. Jak se tomuto problému vyhnout?

1Pokud je váš počítač vybaven vypalovací mechanikou, můžete si jednoduše vypálit speciální cédéčko, na kterém bude uložena vaše prezentace i speciální prohlížeč, jenž vám zaručí, že prezentaci bude možné v nezměněné podobě přehrát na jakémkoliv počítači. 2Do mechaniky vložte prázdné cédéčko nebo disk CD-RW a spusťte program PowerPoint. V horní části okna přejděte do nabídky Soubor, zvolte možnost Otevřít a na pevném disku vyhledejte prezentaci, kterou si přejete vypálit na cédéčko. 3V nabídce Soubor klepněte na příkaz Balení pro disk CD-ROM. Otevře se okno Balíček pro disk CD, kde zadejte název, který se objeví ve složce Tento počítač po vložení cédéčka do mechaniky. 4V části Soubory ke zkopírování zkontrolujte název prezentace, která bude na cédéčko vypálena. Chcete-li na disk uložit prezentací více, stiskněte tlačítko Přidat soubory a požadované dokumenty vyhledejte na pevném disku. 5Klepněte na tlačítko Možnosti. V zobrazeném dialogu zatrhněte možnost PowerPoint Viewer a z nabídky Zvolte způsob přehrávání prezentací v prohlížeči vyberte akci, která se má provést po vložení cédéčka do mechaniky. 6Pokud na cédéčko ukládáte několik prezentací, doporučujeme zvolit možnost Uživatel bude moci vybrat prezentaci, kterou chce zobrazit. Chcete-li na cédéčko uložit i propojené soubory případně vložená písma TrueType, zatrhněte níže patřičné předvolby. 7Otevření nebo změnu na cédéčku uložených prezentací můžete jednoduše ochránit heslem. Požadované heslo stačí vepsat do patřičného políčka a stisknout tlačítko OK. Poté se zobrazí nové okno, kde pro kontrolu správnosti zadání dané heslo vepište ještě jednou a stiskněte tlačítko OK. 8Pro zahájení kopírování dat na cédéčko stiskněte tlačítko Kopírovat na disk CD. Průběh kopírování vybraných prezentací a jejich prohlížeče můžete sledovat na grafickém ukazateli ve zobrazeném okně. 9Po dokončení kopírování se otevře toto okno, kde stiskněte tlačítko Ne. Tím je vaše cédéčko hotovo – stačí přejít do složky Tento počítač a poklepáním na ikonu vypalovací mechaniky ověřit, zda funguje podle vašich představ.
TIP: Zástupce pro spuštění PowerPointu naleznete v nabídce Start, Všechny programy, Microsoft Office, Microsoft PowerPoint, případně jej můžete spustit pomocí klávesové kombinace Win + R a zadáním příkazu powerpnt.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře