11.  9.  2006    Internet

Jak vytvořit dokument ve formátu PDF

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Potřebujete vytvořit dokument ve formátu PDF ? Využijte speciální on-line službu inPDF.cz , se kterou to zvládnete během několika okamžiků. Po nahrání souboru na server dojde k převodu a výsledný dokument v  PDF poté dorazí na váš e-mail.

1Vytvořte dokument v některém z podporovaných formátů (například ve formátu DOC) a uložte jej na pevný disk vašeho počítače. 2Připojte se k internetu, spusťte internetový prohlížeč a přejděte na adresu www.inpdf.cz. Otevře se úvodní stránka služby inPDF.cz, kde klepněte na tlačítko Vytvořit PDF soubor. 3Načte se nová stránka, na níž v části Nastavení výsledného PDF souboru vyberte z nabídky Kompatibilita možnost Acrobat 4.0 (PDF 1.3) a případně nastavte požadovanou rotaci či jiné rozlišení. 4Stiskněte tlačítko Procházet. Otevře se okno Zvolte soubor, v němž přejděte do požadované složky a na soubor, který si přejete převést do PDF, poklepejte levým tlačítkem myši. 5V sekci Způsob doručení vytvořeného PDF souboru označte možnost Zaslat převedený dokument e-mailem a do zobrazeného políčka vepište vaši elektronickou adresu. 6Klepnutím na odkaz podmínkami použítí se seznamte s podmínkami použití služby inPDF.cz, zatrhněte volbu Souhlasím s podmínkami použití a klepněte na tlačítko Převést soubor. 7Poté dojde k zahájení nahrávání vybraného dokumentu na server. Doba přenosu závisí na velikosti vybraného dokumentu a rychlosti vašeho připojení. Po celou dobu nahrávání se na obrazovce zobrazuje animace. 8Po dokončení nahrávání se otevře nová stránka s informací o úspěšném převedení dokumentu do PDF. Chcete-li převést další soubor, stiskněte tlačítko Převést další soubor. 9V opačném případě zkontrolujte nové zprávy ve vaší e-mailové schránce. V ní byste totiž do několika minut od dokončení převodu měli najít e-mail, ke kterému je přiložen vytvořený PDF soubor. 10Na připojený soubor klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Uložit jako. V otevřeném okně vyberte složku pro uložení, zkontrolujte název dokumentu a stiskněte tlačítko Uložit.
TIP: Pro prohlížení dokumentů ve formátu PDF je určen program Adobe Reader, o kterém jsme psali v JNP 15-16/04. Instalační verzi tohoto nástroje naleznete na cédéčku k JNP 12/05, případně jej stáhnete z www.zive.cz/soubory po vepsání pojmu reader do vyhledávacího políčka.
TIP: Přehled formátů souborů, které služba inPDF.cz podporuje, se nachází na adrese www.inpdf.cz/fileformats.html.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře