25.  10.  2005    Powerpoint

Jak vytvořit jednoduchou prezentaci

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Součástí balíku MS Office je také speciální nástroj PowerPoint pro tvorbu prezentací. Práce s  PowerPointem je jednoduchá a i když jste s ním ještě nikdy nepracovali, jednoduchou prezentaci v něm vytvoříte během pár minut .

1Otevřete nabídku Start, Všechny programy, Microsoft Office a klepněte na položku Microsoft PowerPoint. Po chvíli by se mělo zobrazit hlavní okno PowerPointu. 2Největší plochu v okně zabírá list papíru, na němž se vytvářejí jednotlivé snímky prezentace. V levé části okna naleznete náhled na vytvořené snímky, vpravo se nachází Podokno úloh, v němž máte pěkně po ruce všechny potřebné nástroje a nastavení. 3Zřejmě nejjednodušším způsobem, jak vytvořit úplně první prezentaci, je použít speciálního průvodce, který vás vytvořením prezentace provede pěkně krok za krokem. V podokně Nová prezentace klepněte na odkaz Ze stručného průvodce. Úvodní obrazovku přeskočte klepnutím na tlačítko Další a v následujícím okně vyberte typ prezentace, kterou si přejete vytvořit. Pro zobrazení všech nabízených šablon stiskněte tlačítko Všechny(. 4Z nabídky vyberte způsob, jakým budete prezentaci předvádět. Klepnutím na tlačítko Další zobrazíte následující krok průvodce, kde vepište název prezentace a v případě potřeby i text, který si přejete zobrazit v zápatí každého snímku. Jednoduchým zatrhnutím položky můžete do každého snímku přidat datum poslední aktualizace a číslo snímku. 5Klepnutím na tlačítko Další přejděte do posledního okna a stisknutím Dokončit ukončete tohoto průvodce. V levém podokně vyberte záložku Snímky – v podokně se nyní zobrazí náhledy na všechny snímky v prezentaci. Chcete-li přejít na vybraný snímek, klepněte na něj levým tlačítkem myši. 6Do textového políčka ve vybraném snímku klepněte levým tlačítkem myši – tím se daná oblast automaticky upraví pro zápis a vám nebude nic bránit v tom, vepsat do ní požadovaný text. 7Postupně projděte všechny snímky a vepište do nich patřičné údaje. Budete-li chtít vytvořenou prezentaci spustit, přejděte do nabídky Prezentace a klepněte na položku Spustit prezentaci. 8Pro uložení vytvořené prezentace přejděte do nabídky Soubor, Uložit jako. Otevře se nové okno, v němž vyhledejte složku pro uložení, zadejte název prezentace a stiskněte tlačítko Uložit.
TIP: Pokud si nejste jisti, zda máte program PowerPoint v systému nainstalován, vyzkoušejte jednoduchý postup. Klepněte na tlačítko Start, Spustit a zadejte příkaz powerpnt, který potvrďte stisknutím klávesy Enter. Po chvíli by mělo dojít ke spuštění programu PowerPoint. Pokud se tak nestalo, pak zřejmě tento program v systému nainstalován nemáte.
TIP: Pro spuštění prezentace také stačí stisknout klávesu F5.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře