28.  11.  2005    Ostatní

Jak vytvořit obrázek s nápisem

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Ve všech verzích operačního systému Windows se nachází jednoduchý nástroj pro vytváření a úpravu obrázků – program Malování . Kromě dalších úprav se můžete pomocí tohoto programu pokusit do obrázku vepsat libovolný popisek.

1Stiskněte tlačítko Start, vyberte Všechny programy, Příslušenství a klepněte na program Malování. V okně programu přejděte do nabídky Soubor a Otevřít a vyhledejte kopii obrázku, který si přejete upravit. 2Stiskněte tlačítko Text (velké písmeno "A"). Tím se pod panelem nástrojů objeví dvě rozšiřující ikony. Chcete-li, aby byl vepsaný text vložený do barevného rámečku, jehož barva bude stejná jako nastavená barva pozadí, klepněte na možnost Neprůhledné pozadí. V případě, že požadujete, aby byl text vepsán do průhledného rámečku, tzn. aby do obrázku nezasahoval žádný další objekt mimo textu, zvolte možnost Průhledné pozadí. 3V panelu barev nadefinujte klepnutím levým tlačítkem myši barvu textu. Jestliže jste v předchozím kroku zvolili možnost Neprůhledné pozadí a chcete nadefinovat i zabarvení textového pole, klepněte na vybranou barvu pravým tlačítkem myši. Tím se nabere barva pozadí. 4Do obrázku klepněte levým tlačítkem a za jeho stálého držení táhněte myší, dokud nebudete spokojeni s velikostí vytvořeného textového rámečku. Po vytvoření pole by se měl ihned zobrazit panel nástrojů Text. Pokud se tak nestalo, otevřete nabídku Zobrazit a vyberte položku Panel nástrojů Text. 5Z panelu vyberte požadovaný typ písma, jeho velikost, jazykový skript a případně nastavte jeho řez. Aby se správně zobrazily české znaky, je nutné v seznamu Jazykový skript vybrat možnost Středoevropský. 6Budete-li chtít nastavení textu změnit, stačí jej označit tažením myší a na panelu nástrojů Text provést požadované změny. Formátování textu budete moci provádět až do doby, kdy klepnete levým tlačítkem myši mimo textové pole. V ten okamžik se text převede na grafický obrázek a není možné jej dále upravit. 7Po dokončení všech úprav otevřete nabídku Soubor a Uložit jako. V dialogovém okně zvolte požadovanou složku, zadejte název obrázku, vyberte formát, v němž si přejete obrázek uložit, a klepněte na tlačítko Uložit.
TIP: Pokud v panelu barev nenaleznete barvu, kterou byste chtěli použít, můžete si ji snadno namíchat. V horní části okna Malování přejděte do nabídky Barvy, Upravit barvy a v zobrazeném seznamu stiskněte tlačítko Definovat vlastní barvu. Na barevné ploše označte vybranou barvu a klepněte na tlačítko Přidat do vlastních barev. Tím se namíchaná barva přesune do seznamu Vlastní barvy, odkud ji klepnutím myší vyberete a stisknutím OK ji můžete použít k malování.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře