17.  10.  2005    Word

Jak z dokumentu odstranit skrytá data

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Dokumenty ze sady Microsoft Office obsahují plno údajů, u nichž nemusí být vhodné, aby je mohl kdokoli zobrazit. Může se jednat například o čas, který jste nad dokumentem strávili, nebo jiné skryté informace o autorovi. Jak je odstranit?

1Připojte se k internetu a pomocí prohlížeče Internet Explorer přejděte na adresu www.microsoft.com/cze/office/word/doplnek1.asp. V pravé části okna se zaměřte na sekci Ke stažení a klepněte na odkaz česká verze. 2Načte se nová stránka, kde stiskněte tlačítko Stáhnout. Po chvíli se otevře okno Stažení souboru, v němž klepněte na tlačítko Uložit. V dialogu Uložit jako vyhledejte složku pro uložení, zkontrolujte název souboru a stiskněte tlačítko Uložit. 3Po dokončení stahování poklepejte na program rhdtool.exe a v okně Otevřít soubor klepněte na tlačítko Spustit. Po stisknutí tlačítka Ano se spustí jednoduchý průvodce, který vás instalací nástroje provede krok za krokem. 4Otevřete dokument, z něhož si přejete odstranit skrytá data. Proveďte poslední změny a klepnutím na ikonu Diskety v horní části okna dokument uložte. 5Přejděte do nabídky Soubor a klepněte na příkaz Odstranit skrytá data. Otevře se dialog Odstranit skrytá data, kde stiskněte tlačítko Procházet. V zobrazeném okně vyhledejte složku pro uložení a zadejte název souboru. 6Klepnutím na Uložit přejděte do okna Odstranit skrytá data, kde stiskněte tlačítko Další. Tím dojde k odstranění skrytých dat – průběh můžete sledovat na grafickém ukazateli v horní části okna. Pro dokončení průvodce stiskněte tlačítko Dokončit. 7Spustí se program Poznámkový blok, ve kterém se zobrazí průběh zpracování vybraného dokumentu nástrojem Odstranění skrytých dat. Klepnutím na ikonu Křížku můžete okno uzavřít. 8Pokud nyní otevřete vlastnosti daného dokumentu, žádné osobní údaje by se vám neměly zobrazit.
TIP: Před instalací doplňku ukončete všechny programy z kancelářského balíku MS Office – Word, Excel a PowerPoint.
TIP: Provedete-li v dokumentu, z něhož byla odstraněna skrytá data, nějaké změny a dokument znovu uložíte, bude s největší pravděpodobností nutné odstranění skrytých dat provést ještě jednou.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře