16.  12.  2005   

Jak z počítače odstranit nezvané programy

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

S některými programy se do počítače instaluje software, který následně odesílá tvůrcům programu některé soukromé informace. U některých programů se může jednat o neškodný seznam webových stránek, které navštěvujete, některé nástroje však také mohou odesílat seznamy uložených hesel, vytvořených účtů apod. Chcete-li se těchto programů zbavit, vyzkoušejte program Spybot .

1Připojte se k internetu a do prohlížeče zadejte adresu http://www.safer-networking.org/en/mirrors/index.html. Zobrazí se okno s místy pro stažení programu. Vyberte a stáhněte program na disk. Poklepejte na soubor EXE a zahajte instalaci. 2Poklepáním na program Spybotsd13.exe dojde ke spuštění instalačního průvodce, v němž odsouhlaste zobrazenou licenční smlouvu a zvolte složku k instalaci. V seznamu nabízených součástí zatrhněte položku Additional languages. V dalších obrazovkách stačí klepnout na tlačítko Next. 3Po dokončení instalace přejděte do nabídky Start Všechny programy, Spybot – Search & Destroy a klepněte na Spybot – Search & Destroy (dafault). Při prvním spuštění se objeví obrazovka s nabídkou jazykového nastavení, které chcete použít (program mimo jiné umí česky i slovensky). 4V hlavním okně klepněte na tlačítko Zkontrolovat. Pokud jste se z úvodního rozložení okna přepnuli někam jinam, stiskněte v levém panelu ikonu Search & Destroy a v horní části okna klepněte na tlačítko Zkontrolovat. 5O průběhu vyhledávání vás informuje grafický ukazatel v dolní části okna. V případě, že potřebujete test přerušit, stiskněte tlačítko Přerušit kontrolu. 6Chcete-li po dokončení testu zobrazit o položkách v seznamu bližší informace, klepněte na vybranou položku levým tlačítkem myši. Tím se do pravého podokna, které zobrazíte klepnutím na rozbalovací tlačítko, načtou podrobné informace o výrobci a krátký popis. 7Všechny položky, které chcete odstranit, zatrhněte klepnutím levým tlačítkem myši. Následně v horní části okna stiskněte tlačítko Opravit vybrané problémy a potvrďte zobrazený dialog. Po dokončení operace se zobrazí okno s požadavkem na spuštění programu po restartu Windows – stiskněte tlačítko Ano a restartujte systém. 8Pro správné fungování programu je důležitá jeho častá aktualizace, kterou byste měli provádět alespoň jednou týdně. Připojte se k internetu a v levém seznamu stiskněte ikonu Aktualizace. Následně klepněte na tlačítko Vyhledat aktualizace. Dostupné aktualizace se zobrazí v seznamu v dolní části okna. Pro stáhnutí vybraných aktualizací klepněte na tlačítko Stáhnout aktualizace.
TIP: Program Spybot nabízí pro zkušenější uživatele pokročilý mód, který je na ovládání sice složitější, na druhou stranu však nabízí více možností a funkcí. Pro jeho spuštění stačí v nabídce Start klepnout na položku Spybot – Search & Destroy (advanced).
TIP: Nezapomeňte, že když pomocí programu Spybot odstraníte reklamní roboty odesílající vaše data (v některých případech jsou tyto programy a jejich funkce zmíněny přímo v licenčních podmínkách, které odsouhlasíte při instalaci), nemusí vám být užívání hostitelských programů povoleno.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře