17.  10.  2005   

Jak z počítače odstranit spyware

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Spyware je software, ukrytý v některých nainstalovaných programech, který ve většině případů prostřednictvím internetu z vašeho počítače odesílá různé informace. K jeho odstranění se hodí speciální program SpyBot – Search & Destroy .

1Program Spybot – Search & Destroy naleznete na cédéčku, které bylo přiloženo k JNP 1/05. Stačí přejít do sekce Tipy a triky a levým tlačítkem myši klepnout na odkaz SpyBot 1.3. Otevře se okno, ve kterém stiskněte tlačítko Instalovat. 2Spustí se jednoduchý průvodce, který vás instalací provede krok za krokem. Klepnutím na možnost I accept the agreement odsouhlaste licenční ujednání, v dalších dialogových oknech si vystačíte klepáním na tlačítko Next. 3Po dokončení instalace by mělo dojít k automatickému spuštění programu. V opačném případě můžete program spustit poklepáním na ikonu Spybot - Search & Destroy, kterou naleznete na ploše. Další způsob spuštění je z nabídky Start, Všechny programy , Spybot – Search & Destroy. 4V horní části okna programu přejděte do nabídky Language, vyberte možnost Česky a program s vámi začne komunikovat v češtině. 5Před vlastním skenováním systému je nutné program aktualizovat. Připojte se k internetu a stiskněte tlačítko Vyhledat aktualizace. Po chvíli se v dolní části okna objeví seznam nejnovějších aktualizací. Vyhledané položky označte klepnutím levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko Stáhnout aktualizace. 6Pro zahájení skenování systému klepněte v úvodní obrazovce na tlačítko Zkontrolovat, případně stiskněte tlačítko Search & Destroy a klepněte na ikonu Zkontrolovat. 7Stav prohledávání systému můžete sledovat na grafickém ukazateli v dolní části okna. Po dokončení skenování naleznete všechny rozpoznané problémy v tomto seznamu. 8Nalezené položky označte klepnutím myší a stiskněte tlačítko Opravit vybrané problémy.
TIP: Rozhodnete-li se během skenování kontrolu ukončit, můžete tak učinit stisknutím tlačítka Přerušit kontrolu, které naleznete v horní části okna programu.
TIP: Pro správnou funkci programu je nutná jeho častá aktualizace. Proto se před každým spuštěním testu klepnutím na tlačítko Vyhledat aktualizace přesvědčte, zda na internetu nejsou dostupné novější aktualizace.



X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře