17.  10.  2005   

Jak z počítače odstranit spyware

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Spyware je software, ukrytý v některých nainstalovaných programech, který ve většině případů prostřednictvím internetu z vašeho počítače odesílá různé informace. K jeho odstranění se hodí speciální program SpyBot – Search & Destroy .

1Program Spybot – Search & Destroy naleznete na cédéčku, které bylo přiloženo k JNP 1/05. Stačí přejít do sekce Tipy a triky a levým tlačítkem myši klepnout na odkaz SpyBot 1.3. Otevře se okno, ve kterém stiskněte tlačítko Instalovat. 2Spustí se jednoduchý průvodce, který vás instalací provede krok za krokem. Klepnutím na možnost I accept the agreement odsouhlaste licenční ujednání, v dalších dialogových oknech si vystačíte klepáním na tlačítko Next. 3Po dokončení instalace by mělo dojít k automatickému spuštění programu. V opačném případě můžete program spustit poklepáním na ikonu Spybot - Search & Destroy, kterou naleznete na ploše. Další způsob spuštění je z nabídky Start, Všechny programy , Spybot – Search & Destroy. 4V horní části okna programu přejděte do nabídky Language, vyberte možnost Česky a program s vámi začne komunikovat v češtině. 5Před vlastním skenováním systému je nutné program aktualizovat. Připojte se k internetu a stiskněte tlačítko Vyhledat aktualizace. Po chvíli se v dolní části okna objeví seznam nejnovějších aktualizací. Vyhledané položky označte klepnutím levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko Stáhnout aktualizace. 6Pro zahájení skenování systému klepněte v úvodní obrazovce na tlačítko Zkontrolovat, případně stiskněte tlačítko Search & Destroy a klepněte na ikonu Zkontrolovat. 7Stav prohledávání systému můžete sledovat na grafickém ukazateli v dolní části okna. Po dokončení skenování naleznete všechny rozpoznané problémy v tomto seznamu. 8Nalezené položky označte klepnutím myší a stiskněte tlačítko Opravit vybrané problémy.
TIP: Rozhodnete-li se během skenování kontrolu ukončit, můžete tak učinit stisknutím tlačítka Přerušit kontrolu, které naleznete v horní části okna programu.
TIP: Pro správnou funkci programu je nutná jeho častá aktualizace. Proto se před každým spuštěním testu klepnutím na tlačítko Vyhledat aktualizace přesvědčte, zda na internetu nejsou dostupné novější aktualizace.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře