30.  8.  2006   

Jak zabezpečit vytáčené připojení k internetu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud se k internetu připojujete pomocí telefonní linky a modemu, měli byste si jako ochranu před nežádoucí změnou vytáčených telefonních čísel nainstalovat program OptimAccess Dial . Program je distribuován jako shareware, čtenáři časopisu JNP jej však mohou používat jako freeware – nemusejí tedy program registrovat ani platit registrační poplatek.

1Do mechaniky vložte přiložené cédéčko k JNP 10/05 a přejděte do sekce Programy. Na odkaz OptimAccess Dial 3.0 klepněte levým tlačítkem myši a ve zobrazeném okně zvolte možnost Otevřít. 2V instalačním průvodci se důkladně seznamte se zobrazenou licenční smlouvou a vybráním možnosti Souhlasím s podmínkami licenční smlouvy ji přijměte. Zkontrolujte složku pro instalaci, podnabídku pro vytvoření zástupců a případně aktivujte další možnosti. 3V posledním okně průvodce stiskněte tlačítko Instalovat. Po dokončení instalace se zobrazí okno, kde zvolte možnost Ano, chci nyní restartovat počítač a stiskněte tlačítko Dokončit. 4Při příštím spuštění Windows by již měla být ochrana telefonického připojení aktivní. Pro změnu nastavení programu poklepejte na ploše na ikonu OptimAcces Dial nebo přejděte do nabídky Start, Všechny programy, OptimAccess, Dial, OptimAccess Dial. 5V úvodním dialogu ponechte aktivní možnost OptimAccess Dial a stiskněte tlačítko Další. V hlavním okně programu zatrhněte možnosti Detekce vytáčených čísel a Zabránit změnám stávajících vytáčených připojení. 6Pro pohodlnější práci s programem aktivujte položku Zobrazovat ikonu v systray, čímž se v oznamovací oblasti zobrazí ikona OptimAccess Dial. Pokud chcete nastavení programu ochránit heslem, zatrhněte možnost Chránit změnu nastavení a po stisknutí tlačítka Nastavit heslo uveďte heslo, které bude nutné zadat při každé konfiguraci programu. 7Klepnutím na tlačítko OK uložte provedené nastavení a uzavřete toto okno. Z nabídky Start, Připojit vyberte připojení, pomocí něhož se chcete připojit k internetu, a stiskněte tlačítko Vytočit. 8Po chvíli se zobrazí okno s informací o pokusu o vytočení nepovoleného čísla. V tomto okně vždy pečlivě zkontrolujte název programu a uvedené telefonní číslo. Pokud je vše v pořádku a chcete, aby se toto číslo přidalo do seznamu povolených čísel (v budoucnu se již toto okno nezobrazí), stiskněte tlačítko Vždy povolit vytáčení tohoto čísla. 9Chcete-li dané číslo vytočit jen v tomto případě, stiskněte tlačítko Vytočit. Jestliže si uvedené číslo vytočit nepřejete, zvolte možnost Zakázat.
TIP: Práci s programem vám usnadní nápověda, kterou naleznete v nabídce Start, Všechny programy, OptimAccess, Dial, OptimAccess Help.
TIP: Pro ověření funkčnosti detekce vytáčených čísel je dobré hned po základní konfiguraci programu spustit speciální test a přesvědčit se o stavu programu OptimAccess Dial. V hlavním okně programu stiskněte tlačítko Ověřit funkčnost a následně Spustit test. Pokud zabezpečení funguje, měl by test ve všech bodech proběhnout se stavem OK.
TIP: Pokud je aktivní volba Zabránit změnám stávajících vytáčených připojení, není možné vytvářet nová ani měnit stávající telefonická připojení. Budete-li v tomto směru potřebovat provést nějaké změny, je nutné nejprve tuto funkci na chvíli deaktivovat.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře