15.  2.  2007   

Jak zašifrovat soubory na disku

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Máte na pevném disku uložené dokumenty, jejichž obsah si přejete ochránit před zraky nepovolaných uživatelů? Nainstalujte si do systému speciální nástroj AreaGuard Notes off-line , pomocí něhož je možné vybrané soubory zašifrovat.

1Ukončete všechny spuštěné programy, do mechaniky vložte cédéčko přiložené k časopisu JNP 19/05 a přejděte do sekce Programy. Na stránce vyhledejte odkaz AreaGuard Notes 2.0.0.0, klepněte na něj levým tlačítkem myši a v otevřeném okně stiskněte tlačítko Otevřít. 2Úvodní okno průvodce přeskočte klepnutím na Další, důkladně se seznamte s licenčním ujednáním a zvolte možnost S licenčním ujednáním souhlasím, kterou potvrďte stisknutím tlačítka Další. 3V instalaci pokračujte klepáním na tlačítko Další. Na závěr instalace se zobrazí okno, v němž ponechte aktivní možnost Ano, chci provést restart počítače a klepněte na Dokončit. 4Při příštím spuštění systému je před zahájením šifrování nutné vytvořit nový softwarový token, pomocí něhož je možné šifrovat a dešifrovat data. Klepněte na tlačítko Start, Všechny programy, AreaGuard a poté na příkaz AreaGuard SW Token. 5Otevře se nové okno, kde stiskněte tlačítko Vytvořit SW token. V horní části okna vyberte požadovaný typ softwarového tokenu a do políček níže vepište libovolné sériové číslo tokenu, jeho název a heslo. Po stisknutí tlačítka OK se zobrazí dialogové okno s hlášením „SW token vytvořen“. 6Na soubor nebo složku, jejíž obsah si přejete zašifrovat, klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost Zašifrovat soubory. Úvodní okno přeskočte klepnutím na Další a z nabídky zvolte položku Vytvořit nový šifrovací klíč. 7Otevře se nové okno, do něhož vepište název klíče a klepněte na OK. Do připravených políček vepište heslo šifrovacího klíče (pro kontrolu správnosti zadání se udává dvakrát), zatrhněte možnost Vygenerovat heslo a uložit šifrovací klíč do tokenu a stiskněte Další. Jestliže si po zašifrování přejete odstranit šifrovací klíč z paměti, nezapomeňte aktivovat volbu Po zašifrování odstranit klíč z paměti. 8Z nabídky vyberte požadovanou šifrovací metodu, klepněte na Další a pro zahájení šifrování stiskněte tlačítko Dokončit. Chcete-li zjistit, jak dokument po šifrování vypadá, stačí na něj poklepat levým tlačítkem myši. 9Pro dešifrování souboru na něj klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost Dešifrovat soubory. Pokud je šifrovací klíč stále uložený v paměti, dešifrování proběhne automaticky a po jeho dokončení můžete soubor otevřít poklepáním levým tlačítkem myši. 10V případě, že šifrovací klíč v paměti uložený není, se zobrazí okno Vložení šifrovacího klíče do paměti, kde zkontrolujte jméno klíče a do políček níže vepište určené šifrovací heslo a stiskněte tlačítko Přidat. Pokud jste heslo zadali správně, můžete nešifrovanou verzi dokumentu otevřít poklepáním myší.
TIP: Slovníček: Token – pod tímto pojmem se rozumí autentizační předmět, jenž potvrzuje identitu svého vlastníka. Tokeny je možné rozdělit na hardwarové a softwarové. Token musí být jedinečný a obtížně padělatelný.
TIP: Mnoho užitečných informací k programu AreaGuard Notes off-line naleznete v nápovědě. Pro její zobrazení otevřete nabídku Start, Všechny programy, AreaGuard a klepněte na příkaz Desktop Security System AreaGuard. Zobrazí se nové okno, kde poklepejte na ikonu Nápověda.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře