21.  3.  2006   

Jak získat bližší informace o vašem počítači

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Potřebujete zjistit bližší informace o vašem systému, nainstalovaném hardwaru nebo si otestovat celkový výkon vašeho počítače? Vyzkoušejte program SiSoftware Sandra 2004 – jeden z nejlepších nástrojů ve svém oboru.

1Připojte se k internetu a přejděte na stránky www.zive.cz/soubory. Do políčka pro vyhledávání zadejte výraz SiSoftware, stiskněte Hledej výraz, a na zobrazený odkaz SiSoftware Sandra 2004 klepněte levým tlačítkem myši. Tím se otevře okno Uložení souboru, kde klepněte na Uložit. Ve zobrazeném okně vyhledejte složku pro uložení, zkontrolujte název souboru a stiskněte tlačítko Uložit. 2Na stáhnutý archiv san9133.zip ve formátu ZIP poklepejte levým tlačítkem myši a následně poklepejte na program san9133win32.exe. Tím dojde ke spuštění instalace. V úvodním dialogu ponechte předvolený anglický jazyk a vybráním položky I accept the agreement odsouhlaste licenční smlouvu. V ostatních oknech průvodce si vystačíte klepáním na tlačítko Next>. 3Po dokončení instalace by mělo automaticky dojít ke spuštění programu. Pokud se tak nestalo, můžete jej spustit z nabídky Start, Všechny programy, SiSoftware Utilities, SiSoftware Sandra Standard. 4Ovládání programu se velice podobá práci s Ovládacími panely. Jednoduše poklepete na vybraný modul a program zobrazí okno s bližšími informacemi. Jelikož se jedná o verzi zdarma, může se vám po poklepání na některou ikonu zobrazit okno s informací, že tato funkce není dostupná. 5Poklepáním na ikonu v sekci Information Modules zobrazíte bližší informace o vybraném zařízení. Zkušenější uživatelé, kteří chtějí svůj systém otestovat, mohou zvolit některou ikonu z části Benchmarking Modules. 6Po vybrání požadovaného testu se zobrazí nové okno, kde v jeho dolní části stiskněte tlačítko Refresh. Po dobu testu, který může trvat i několik minut, byste s počítačem neměli vůbec pracovat. 7Po dokončení testu se zobrazí hodnoty naměřené na vašem počítači. Z nabídek vlevo můžete vybrat jiný typ odpovídajícího zařízení a porovnat tak dosažené výsledky. 8Pomocí ikon v části Testing Modules a Listing Modules je možné zobrazit nastavení některých konfiguračních systémových souborů, bližší nastavení hardwaru apod. Klidně si tyto položky můžete projít také, avšak uvedené hodnoty jsou určeny spíše pro zkušené uživatele.
TIP: Velikost instalačního souboru je něco přes sedm megabajtů, takže i při pomalém připojení pomocí telefonní linky a modemu nebo technologie GPRS byste jej měli stáhnout do půl hodiny.
TIP: Výhodou nástroje SiSoftware Sandra je zejména to, že pro nekomerční domácí použití je v omezené verzi dostupný zdarma (nefungují jen některé testy, bez kterých se však v klidu obejdete).X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře