24.  7.  2006    Internet

Jak zrychlit načítání webových stránek

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jestliže se k internetu připojujete pomocí telefonní linky a modemu, pak se určitě potýkáte s pomalým načítáním webových stránek. Vyzkoušejte rychlé připojení TurboAtlas se speciálním akcelerátorem, pomocí něhož zkrátíte načítání webových stránek i o několik desítek sekund.

1Připojte se k internetu a přejděte na adresu pripojeni.atlas.cz. Pokud ještě nemáte připojení TurboAtlas ve vašem počítači nakonfigurováno, klepněte na odkaz Nastavit TurboAtlas. Otevře se okno Stažení souboru, kde stiskněte tlačítko Otevřít a následně OK. 2Ve vašem počítači se automaticky vytvoří připojení TurboAtlas, o čemž se můžete přesvědčit v nabídce Start, Připojit. Pro instalaci akcelerátoru, který slouží k rychlejšímu zobrazování webových stránek, klepněte na stránce pripojeni.atlas.cz na odkaz Detailní nastavení. 3Klepněte na odkaz Stažení klienta – otevře se vám nové okno, ve kterém klepněte na Instaluj_TurboAtlas.exe a ve zobrazeném dialogu stiskněte tlačítko Spustit. Po dokončení stahování se otevře okno Upozornění zabezpečení, v němž zkontrolujte název staženého programu a klepněte na Spustit. 4Úvodní okno přeskočte klepnutím na tlačítko Další, odsouhlaste zobrazené licenční ujednání, zkontrolujte složku pro nainstalování programu a stiskněte tlačítko Instalovat. V posledním dialogovém okně zatrhněte volbu Spustit program TurboAtlas 1.1 a klepněte na Dokončit. 5V pravé dolní části obrazovky se zobrazí hlavní okno programu TurboAtlas s informacemi o připojení k internetu. Pokud si přejete, aby se tento program načítal při každém spuštění Windows, přejděte do nabídky Nástroje a zatrhněte možnost Spouštět při startu počítače. 6V menu Nástroje klepněte na položku Nastavení. Na první kartě můžete nastavit kompresi obrázků, které se budou zobrazovat na načítaných webových stránkách. Čím vyšší je komprese obrázků, tím horší je jejich kvalita – jejich přenos však trvá kratší dobu. 7Chcete-li na webových stránkách vypnout zobrazování reklam, zatrhněte u položky Reklamní bannery možnosti Podle URL a Podle velikosti. Níže je možné omezit zobrazování flashových animací nebo jejich načítání úplně zakázat. Provedené nastavení uložte klepnutím na tlačítko OK. 8Pouze pro zkušené uživatele je určeno nastavení na kartě Blokování – pro odborníky, kde je možné navolit reklamní formáty a reklamní servery, které si přejete na webových stránkách blokovat. Reklamy vybraných formátů a obsah serverů uvedených v seznamu se na webových stránkách nebudou vůbec zobrazovat.
TIP: Instalační soubor akcelerátoru TurboAtlas můžete stáhnout z přiloženého cédéčka ze záložky Hlavní téma.
TIP: Chcete-li zobrazit nápovědu k programu TurboAtlas, přejděte do nabídky Start, Všechny programy, TurboAtlas a klepněte na položku Nápověda pro TurboAtlas.
TIP: Chcete komprimovaný obrázek na webové stránce zobrazit v původní kvalitě? Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost Ukaž původní obrázek. Pokud potřebujete v původní kvalitě zobrazit všechny obrázky na stránce, vyberte možnost Ukaž všechny původní obrázky.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře