23.  11.  2005    Internet

Jak zrychlit načítání webových stránek

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Na webových stránkách naleznete velké množství prvků, které načítání stránek výrazně zpomalují. Většinou se jedná o obrázky, animace nebo zvuky, které se přehrávají po celou dobu zobrazení stránek. Tyto položky můžete vypnout a načítání stránek tak při pomalém připojení výrazně zrychlit.

1Klepněte na tlačítko Start a vyberte položku Internet Explorer. Pokud vám prohlížeč zobrazí okno telefonického připojení, stiskněte tlačítko Pracovat offline. Pro toto nastavení není připojení k internetu třeba. 2V horní části okna prohlížeče přejděte do nabídky Nástroje, v níž klepněte na položku Možnosti Internetu. V otevřeném okně Možnosti Internetu zobrazte kartu Upřesnit. 3V seznamu Nastavení se zaměřte na část Multimédia. Pokud se k internetu připojujete pomocí telefonní linky a modemu nebo jiného pomalého připojení, zrušte zatržení u položek Přehrávat animace na webových stránkách, Přehrávat video na webových stránkách a Přehrávat zvuky na webových stránkách. 4Chcete-li načítání stránek ještě více zrychlit nebo omezit přenesená data (např. z úspory přenosu dat při připojení pomocí GPRS), můžete toho docílit zakázáním zobrazení obrázků. To provedete tak, že v seznamu Multimédia odtrhnete položku Zobrazovat obrázky. 5Provedené změny v tomto okně uložte klepnutím na tlačítko OK. Webové stránky sice vypnutím obrázků ztratí svou krásu, avšak informace, které na nich hledáte, se vám zobrazí o poznání rychleji. 6I když máte načítání obrázků zakázáno, můžete požadovaný obrázek na stránce zobrazit. Do místa, v němž by se měl obrázek nacházet, klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Zobrazit obrázek.
TIP: Místo spuštění Internet Exploreru je možné klepnout na tlačítko Start, vybrat položku Ovládací panely a v nich poklepat na ikonu Možnosti Internetu. Tím se zobrazí okno Internet – vlastnosti, ve kterém můžete provést popisované nastavení také.
TIP: GPRS je název služby pro připojení k internetu pomocí mobilního telefonu prostřednictvím sítě mobilních operátorů. U GPRS neplatíte za čas strávený na internetu, ale za přenesená data. Rychlost přenosu je ve většině případů srovnatelná s připojením pomocí telefonní linky a modemu.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře