12.  7.  2006   

Jednoduché nastavení skrytých vlastností Windows XP

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Změnu některých systémových nastavení Windows XP je možné provést pouze editací systémového registru, což se však v žádném případě nedoporučuje provádět nezkušeným uživatelům. Ti by místo editace registru měli použít speciální nástroj Tweak UI .

1Nástroj Tweak UI si stáhněte z internetu. Vepište do prohlížeče adresu www.zive.cz/soubory, do políčka hledání zadejte výraz tweak a klepněte na tlačítko Hledej výraz. Stahování zahájíte klepnutím na název programu. 2Úvodní okno instalátoru přeskočte klepnutím na tlačítko Další, odsouhlaste zobrazené licenční ujednání, stiskněte Další a průvodce dokončete klepnutím na tlačítko Dokončit. Pro spuštění programu otevřete nabídku Start, Všechny programy, Powertoys for Windows XP a klepněte na zástupce Tweak UI. 3Okno programu Tweak UI je rozděleno do dvou částí – v levém podokně naleznete stromovou nabídku, kde jednoduchým klepáním myší přejděte na vybranou položku. V pravé části okna se následně zobrazí seznam předvoleb zařazených do této sekce. Bližší informace o uvedených položkách naleznete v nápovědě. 4Pokud ve složkách používáte zobrazení Miniatury, určitě vám přijde vhod nastavení, pomocí něhož můžete nadefinovat velikost a kvalitu zobrazovaných náhledů. To můžete provést v menu Explorer, Thumbnails, kde u položek Image Quality a Thumbnail nastavte požadovanou kvalitu a velikost náhledů. 5Mnoho uživatelů také zajímá, jak zakázat hlášení Málo místa na disku, které se objevuje v Oznamovací oblasti. Stačí přejít na položku Taskbar and Start menu a v seznamu Settings zrušit zatržení u možnosti Warn when low on disk space. Jestliže chcete zrušit všechna bublinová hlášení v Oznamovací oblasti, odtrhněte volbu Enable balloon tips. 6Pokud si z plochy přejete odstranit ikonu Koše, přejděte na položku Desktop a v seznamu Desktop Icons zrušte zatržení u možnosti Koš. Podobným způsobem můžete skrýt i ostatní ikony. 7V případě, že ve složce Tento počítač nechcete zobrazovat složky ve skupině Soubory uložené v tomto počítači, přejděte do menu My Computer a v pravém podokně deaktivujte volbu Files Stored on This Computer. 8Vadí vám, že se v úvodní obrazovce u každého uživatele zobrazuje počet nepřečtených e-mailů? Chcete-li toto nastavení zakázat, rozbalte nabídku Logon, Unread Mail a zrušte zatržení u položky Show unread mail on Welcome screen. Níže můžete vybrat, zda se má dané nastavení použít pro všechny uživatele, nebo pouze pro vás. 9Pro uložení provedeného nastavení a ukončení programu Tweak UI stiskněte tlačítko OK. Jestliže jste provedli nějaké nechtěné nastavení, Tweak UI raději ukončete stisknutím tlačítka Cancel a spusťte jej znovu.
TIP: Pro správné fungování nástroje Tweak UI musíte mít ve Windows XP nainstalován Service Pack 1 nebo nejnovější Service Pack 2.
TIP: Nezapomeňte, že některá nastavení se projeví až při příštím přihlášení k systému nebo dokonce až po restartu Windows.
TIP: Nástroj Tweak UI není určen pro experimentování – změnou nastavení některých předvoleb můžete způsobit nestabilitu operačního systému!X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře