12.  9.  2006    Outlook

Klávesové zkratky v programu Outlook

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nebaví vás při práci s e-mailovým klientem Outlook neustále sahat po myši? Zkuste se naučit několik nejdůležitějších klávesových zkratek. Na používané klávesové kombinace si velice rychle zvyknete a brzy uvidíte, že vaše práce s e-maily a celým Outlookem je mnohem efektivnější a rychlejší.

1Z nabídky Start spusťte program Outlook. Jestliže chcete přejít do složky Doručená pošta, stiskněte klávesovou kombinaci Ctrl + Shift + I. Pro zobrazení obsahu složku Pošta k odeslání použijte zkratku Ctrl + Shift + O. Jestliže si přejete zobrazit obsah jiné složky, stiskněte zkratku Ctrl + Y. 2Mezi jednotlivými zprávami se ve složkách můžete přesouvat pomocí kurzorových kláves Šipka nahoru a Šipka dolů. Chcete-li označit souvislý blok zpráv, přidržte klávesu Shift a pomocí kurzorových kláves označte všechny požadované zprávy. 3Jestliže si přejete označit několik jednotlivých zpráv, stiskněte klávesu Ctrl a na požadované zprávy klepněte levým tlačítkem myši. 4Označené položky můžete velice jednoduše zkopírovat nebo přesunout do vybrané složky. Stačí stisknout klávesovou kombinaci Ctrl + Shift + Y nebo Ctrl + Shift + V. Zobrazí se okno, kde vyberte nové umístění a klepněte na tlačítko OK. 5Chcete-li vybrané zprávy přesunout do složky Odstraněná pošta, stiskněte klávesu Delete. Jestliže si označené zprávy přejete vymazat ihned (bez umístění do složky Odstraněná pošta), použijte klávesovou kombinaci Shift + Delete. 6Stisknutím klávesy Enter danou zprávu otevřete v novém okně. Pro přechod na předchozí nebo následující zprávu v seznamu můžete namísto tlačítek Další položka a Předchozí položka použít klávesovou zkratku Ctrl + čárka nebo Ctrl + tečka. 7Jestliže chcete Odpovědět na některou doručenou zprávu, vyzkoušejte kombinaci kláves Ctrl + R. Pokud byste si přáli použít funkci Odpovědět všem, podržte klávesy Ctrl + Shift + R. Pro odstranění otevřené zprávy použijte zkratku Ctrl + D. 8V případě, že si přejete napsat nový e-mail, můžete namísto klepnutí na tlačítko Nový stisknout klávesovou kombinaci Ctrl + N. Danou zprávu je pak možné jednoduše Odeslat pomocí kombinace Ctrl + Enter. 9Nyní se zpráva uloží do složky Pošta k odeslání, odkud ji můžete po připojení k internetu pomocí klávesy F9 předat na poštovní server. Zároveň také dojde ke stažení nových zpráv ze všech nastavených poštovních účtů.
TIP: Přejete si rychle otevřít Adresář se všemi uloženými kontakty? Stiskněte klávesovou zkratku Ctrl + Shift + B.
TIP: Pokud Outlook kromě práce s poštou používáte také jako diář, určitě se vám bude líbit i klávesová zkratka Ctrl + 1 pro přechod do složky Pošta, Ctrl + 2 pro Kalendář, Ctrl + 3 pro Kontakty, Ctrl + 4 pro Úkoly a Ctrl + 5 pro složku Poznámky.
TIP: Přiřazujete pro lepší orientaci ve zprávách některým emailům příznaky? Chcete-li k určité zprávě přidat rychlý příznak, označte ji a stiskněte klávesu Insert. Pokud byste si však raději zobrazili okno Nastavit příznak pro zpracování, kde můžete zvolit typ příznaku, barvu praporku a termín splnění, stiskněte klávesovou kombinaci Ctrl + Shift + G.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře