28.  9.  2009    Windows Vista

Nastavení účtu Windows Mail

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Abyste mohli pracovat se zprávami ve Windows Mail ve Vistě, musí nejprve nakonfigurovat parametry poštovního účtu. Jak na to pomocí průvodce?

  1. Spusťte průvodce prostřednictvím příkazu Nástroje | Účty a následným stisknutím tlačítka Přidat.
  2. Pro práci s poštovním účtem uživatel zvolte možnost E-mailový účet a stiskněte tlačítko Další.
  3. Do textového pole Zobrazované jméno vložte své jméno. Jedná se o označení e-mailového účtu, proto byste zde měli jasně a výstižně uvést křestní jméno i příjmení v tomto pořadí. Pokračujte stisknutím tlačítka Další.
  4. Do jediného textového pole, které tentokrát nese označení E-mailová adresa, vložte svou vlastní e-mailovou adresu a pokračuje stisknutím tlačítka Další.
  5. Nyní uživatel musíte v dialogu Nastavit e-mailové servery zadat adresy poštovních serverů. Jedná se o následující položky:
  • Server příchozí pošty (POP3 nebo IMAP) – adresa poštovního serveru, který zajišťuje příjem e-mailových zpráv. Většinou se jedná přímo o adresu odvíjející se od názvu serveru, kde máte svou e-mailovou schránku.
  • Název serveru odchozí pošty (SMTP) – adresa serveru, který zajišťuje zpracování odchozí pošty. Oproti příchozí poště tuto službu často zajišťuje jeden ze serverů poskytovatele internetového připojení.

Nastavení poštovních serverů
  1. Pro aktivaci ověření odchozí pošty prostřednictvím jména a hesla aktivujte možnost Odchozí server vyžaduje ověření a pokračujte stisknutím tlačítka Další.
  2. Do textového pole Uživatelské jméno e-mailu vložte přihlašovací jméno ke svému poštovnímu účtu, podobně pak také do pole Heslo zadejte odpovídající heslo. Pomocí možnosti Zapamatovat heslo můžete vypnout/zapnout funkci automatického doplňování hesla. Průvodce ukončete stisknutím tlačítek Další a Dokončit.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 23

Poslední komentáře Komentáře

odchozí pošta sarka 1.  6.  2010 12:31
děkuji Lubomir K 24.  2.  2010 11:27
Re: Seznamovský účet wera goldina 9.  1.  2010 13:04
Re: Seznamovský účet Přenda 6.  1.  2010 14:18
Re: Seznamovský účet JK 6.  1.  2010 13:21
Přidat příspěvek Zobrazit vše