26.  4.  2007    Ostatní

Nebojte se domácího kina

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pod pojmem domácí kino si opravdu nepředstavujte promítačku a bílé plátno. Ve skutečnosti jde o přehrávač DVD a soustavu reproduktorů pro domácí použití. Jak je zapojit?

1Základním prvkem systému domácího kina je kvalitní přehrávač filmových DVD. V našem případě představíme DVD přehrávač Xoro HSD 4000. 2Přehrávač je velikostí podobný běžnému přehrávači videokazet s tím rozdílem, že je o něco nižší. Přední straně uprostřed vévodí šuplík pro vložení DVD, v pravé části najdete informační displej se skupinou ovládacích tlačítek. Těmi lze ovládat přehrávání filmů jak z filmových DVD, nebo z vypálených disků s filmy ve formátu DivX. Zajímavostí je i možnost prohlížení fotografií, které dnes většina DVD přehrávačů také podporuje. 3Přístroj se zapíná tlačítkem v levém rohu, zajímavostí tohoto modelu je vestavěná čtečka paměťových karet. Z ní lze přímo prohlížet třeba fotky z digitálního fotoaparátu. Samozřejmostí každého DVD přehrávače je dálkové ovládání, které umí ovládat všechny jeho funkce. 4Nedílnou součástí domácího kino je kvalitní soustava reproduktorů. Nejčastějším řešením je tzv. 5.1 – pět satelitních reproduktorů a jeden basový, tzv. subwoofer. Profesionální a dražší modely mohou být konfigurovány jako 6.1 nebo 7.1. 5Xoro HXS 531 je zástupcem reproduktorů 5.1. Největším reproduktorem je subwoofer, který na skříni obsahuje ovládací prvky hlasitosti, změny vstupních zařízení (DVD přehrávač, jiný zdroj) a úpravy typu přehrávání zvuku (5.1 nebo stereo). Samozřejmě zde nalezneme tlačítko pro zapnutí a okénko infračerveného snímače signálů dálkového ovládání. 6Ovladač obsahuje užitečná tlačítka nezávislé regulace hlasitostí páru předních, zadních reproduktorů, středového reproduktoru a síly basů subwooferu. Nechybí ovládání veškeré produkce. 7Jak zapojit a rozmístit reproduktory? Součástí balení reproduktorů jsou nezbytné kabely cinch propojující DVD přehrávač s subwooferem. Označení na zadních stěnách obou přístrojů souhlasí, tudíž je propojení otázkou okamžiku. 8Ze subwooferu je nutné natáhnout kabely k jednotlivým reproduktorům. K zapojení slouží dvoulinka, která se připojí na každé straně do svorkových zásuvek. 9Nyní zbývá reproduktory správně rozmístit pro nejlepší zážitek. Pro projekci lze využít běžnou televizi nebo naopak místo DVD přehrávače postačí připojení soustavy 5.1 k počítači s DVD mechanikou.
TIP: Pro podrobnější informace o správném zapojení komponentů domácího kina se seznamte s přibalenou uživatelskou příručku.
TIP: Moderní přehrávače bývají rozšíženy o převodník filmů ve zkomprimovaném formátu DivX. Není tedy nutné se na tyto filmy dívat na počítači, můžete si je vychutnat v křesle obývacího pokoje.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře