26.  1.  2009    Windows XP  |  Vyzkoušejte  |  Windows Vista

Nečekejte: Jak na rychlé vypnutí Windows bez prodlev

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Vadí vám čekání na ukončení programů při vypínání Windows? Jednoduchými úpravami výchozích hodnot zkrátíte otravné pauzy.

Jakmile vyberete klasické vypnutí Windows, tedy nikoliv přechod do režimu spánku nebo hibernaci, čeká systém na odpověď od jednotlivých programů a služeb. Pokud se jí nedočká ve stanovaném časovém intervalu, ukončí je automaticky, prodleva je určena hlavně pro vnitřní odpovědi. Při čekání na vypnutí Windows XP i Vista můžete prodlevy zkrátit pomocí úprav registru systému, není tak zapotřebí stahovat specializované programy pro následující změny.

Otevřete systémový editor registru vložením příkazu regedit do pole Zahájit hledání (Windows Vista) nebo dialogu Spustit (Windows XP i Vista). Zde pak v prvním kroku nalistujte klíč HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop a upravte v něm následující hodnoty:

  • WaitToKillAppTimeout – 32bitová DWORD hodnota, která určuje, jak dlouho se bude čekat na jednotlivé programy v milisekundách. Standardní hodnota bývá 20 000 ms, tedy dlouhých dvacet sekund, snižte ji například na 2 000 ms. Podobně si počínejte také u hodnoty HungAppTimeout.
  • AutoEndTasks – opět 32bitová DWORD hodnota, kterou nastavte na 1. Zajistíte si tak, že programy, které neodpovídají, budou ukončeny bez vašeho potvrzení.

Pokud některá z těchto hodnot v uvedeném klíči neexistuje, vytvořte ji pomocí příkazu Úpravy | Nový | Hodnota DWORD (32bitová).

registr.png
Výchozí údaj 20 000 hodnoty WaitToKillServiceTimeout odpovídá dvaceti vteřinám čekání na vypnutí služeb

Nyní nalistujte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control a nastavte prodlevu v milisekundách u hodnoty WaitToKillServiceTimeout, čímž snížíte dobu čekání u systémových služeb. Všechny nové prodlevy budou použity po restartu Windows a novém přihlášení.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 25

Poslední komentáře Komentáře

Nedoporučuji Noxi 31.  7.  2009 13:23
Re: DWORD??? WiQiX 5.  5.  2009 16:17
Re: DWORD??? WiQiX 5.  5.  2009 16:16
Re: Ukončení neodpovídajících aplikací jck 31.  1.  2009 22:22
Re: Neškodilo by dodat... jz 29.  1.  2009 9:41
Přidat příspěvek Zobrazit vše