30.  3.  2007    Windows XP

Oblíbené stránky na panelu nástrojů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Navštěvujete často stejné internetové stránky a už vás obtěžuje neustálé vpisování jejich adresy? Zobrazte si na panelu nástrojů Internet Exploreru panel Odkazy , na který si přidejte seznam oblíbených webů. Pro přechod na danou adresu pak bude stačit jednoduché klepnutí myší na vytvořené tlačítko.

1Spusťte prohlížeč Internet Explorer, v horní části okna přejděte do nabídky Zobrazit, Panely nástrojů a zatrhněte možnost Odkazy. Abyste mohli panel přesunout do vhodného umístění, zrušte zatržení u možnosti Uzamknout panely nástrojů. 2V levé části panelu Odkazy klepněte na bod uchycení a tažením myší celý panel přesuňte do požadované oblasti. Až budete s jeho umístěním spokojeni, klepněte na libovolné tlačítko na panelu nástrojů pravým tlačítkem myši a z vysunuté nabídky zvolte příkaz Uzamknout panely nástrojů. 3Ve výchozím nastavení naleznete na panelu Odkazy několik standardních tlačítek – pokud na některé tlačítko klepnete myší, automaticky se zahájí načítání stránky. 4Na stránce, kterou si přejete přidat k oblíbeným položkám a na panelu Odkazy zobrazit tlačítko pro rychlý přístup, přejděte do nabídky Oblíbené a vyberte příkaz Přidat k oblíbeným položkám. 5Do políčka Název vepište název stránek, který se zobrazí na panelu Odkazy. Dále stiskněte tlačítko Vytvořit a v seznamu Umístění označte složku Odkazy. 6Pokud máte v plánu na panel Odkazy umístit velké množství tlačítek, je vhodné stránky roztřídit do určitých složek, například podle obsahu stránek. Pro vytvoření nové složky označte adresář Odkazy a stiskněte tlačítko Nová složka. 7Do otevřeného okna vepište název složky a stiskněte tlačítko OK. Tím se ve složce Odkazy vytvoří nová podsložka. Chcete-li do této složky uložit nově přidávanou oblíbenou položku, označte ji klepnutím myší a stiskněte tlačítko OK. 8Tlačítka přidaných stránek a případně vytvořených složek naleznete na panelu Odkazy. Pokud na některou složku klepnete levým tlačítkem myši, rozbalí se nabídka se seznamem zařazených stránek. 9U stránek také můžete velice jednoduše změnit jejich ikonky, které se zobrazují v levé části tlačítka. Na tlačítko vybrané stránky klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte Vlastnosti. V otevřeném okně zobrazte kartu Webový dokument a stiskněte tlačítko Změnit ikonu. Zobrazí se nové okno, kde vyhledejte vhodnou ikonu a klepněte na tlačítko OK. 10Pro rychlejší přechod na oblíbené stránky můžete použít klávesové zkratky. Na záložce Webový dokument klepněte do políčka Klávesová zkratka a stiskněte požadovanou klávesovou kombinaci (Ctrl + Alt + libovolná klávesa nebo Ctrl + Shift + libovolná klávesa).
TIP: Chcete mít k oblíbeným stránkám rychlý přístup i z Průzkumníka Windows? Otevřete složku Tento počítač a v horní části okna přejděte do nabídky Zobrazit, Panely nástrojů a zatrhněte položku Odkazy.
TIP: Přejete si dodatečně uspořádat tlačítka stránek na panelu Odkazy do vytvořených složek? V horní části Internet Exploreru zobrazte nabídku Oblíbené a klepněte na příkaz Uspořádat oblíbené položky.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře