18.  1.  2007   

Ochraňte svůj počítač nástroji TrustPort

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pro komplexní zabezpečení vašeho počítače si do systému Windows XP můžete nainstalovat speciální balík nástrojů TrustPort . Kromě kvalitního antivirového programu a firewallu určitě oceníte také program pro bezpečnou „skartaci“ souborů, nástroj pro zabezpečení elektronické komunikace či nástroj pro vytváření šifrovaných diskových obrazů.

1Ukončete všechny spuštěné programy. Do mechaniky vložte cédéčko přiložené k JNP 18/05 a přejděte do sekce Téma, kde na odkaz Trustport Phoenix Rebel Workstation klepněte levým tlačítkem myši. Potvrďte Otevřít v otevřeném dialogu a otevře se nové okno, ve kterém klepněte na TrustPort Workstation. V dalších krocích pokračujte klepnutím na popisky Instalace a Česká verze. 2Úvodní okno instalačního průvodce přeskočte klepnutím na tlačítko Další, důkladně se seznamte s licenčním ujednáním a zvolte možnost Souhlasím s podmínkami licenční smlouvy. 3V následujícím okně z nabídky vyberte položku Úplná instalace a stiskněte tlačítko Další. Zkontrolujte cesty ke složkám, do nichž budou vybrané součásti nainstalovány, a klepněte na Další. S klepáním na Další si vystačíte až po poslední dialog, v němž pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Instalovat. 4Po dokončení instalace, která může zejména na pomalejších počítačích trvat i několik minut, se zobrazí okno, kde zvolte možnost Ano, chci nyní restartovat počítač a klepněte na tlačítko Dokončit. 5Při příštím spuštění Windows se s největší pravděpodobností setkáte s jednoduchým průvodcem, který vám pomůže s konfigurací nástrojů z nainstalovaného balíku. Stačí sledovat instrukce na monitoru. Chcete-li průvodce přeskočit, stiskněte tlačítko Storno. 6Všechny důležité položky pro ovládání nainstalovaných programů naleznete v nabídce Start, Všechny programy. Další možností je v Oznamovací oblasti klepnout pravým tlačítkem myši na ikonu TrustPort a požadovanou položku vybrat z vysunuté nabídky. 7Chcete-li použít nově nainstalovaný antivirový program, nezapomeňte nejprve aktualizovat jeho virovou databázi. Stačí se připojit k internetu a z nabídky zvolit možnost Antivirus, Spustit aktualizaci. Pro zahájení skenování vyberte požadovaný příkaz z podmenu Antivirus. 8Pro bližší konfiguraci některého nástroje zvolte možnost Nastavení. Otevře se nové okno, kde v levém panelu klepnutím myší označte program, jehož nastavení si přejete upravit. Poté se v pravém podokně zobrazí bližší informace o vybraném programu. 9Pro rozbalení předvoleb, které je možné u daného nástroje upravit, poklepejte na jeho název levým tlačítkem myši. Pro uložení provedeného nastavení stiskněte tlačítko Použít. 10Po zaregistrování balíku nástrojů TrustPort mají čtenáři JNP možnost jej používat po dva roky v plné verzi zdarma. Připojte se k internetu, vložte CD JNP 18/05 do mechaniky a proces registrace zahajte klepnutím na popisek Registrace. 11Na otevřené stránce vyplňte požadované údaje, vložte potvrzovací kód JNP1323PHOENIX2508WS a klepněte na tlačítko Odeslat. Do několika minut dorazí do zadané e-mailové schránky zpráva s přiloženým licenčním klíčem a podrobným popisem jeho vložení do programu TrustPort.
TIP: Nikdy nemějte na jednom počítači spuštěno více antivirových programů nebo firewallů současně. Běh několika různých programů tohoto typu v jednom systému je spíše na škodu a může způsobit mnoho falešných poplachů a v některých případech i nestabilitu Windows. Před instalací nového firewallu nebo antiviru do systému je dobré stávající program odinstalovat nebo alespoň pozastavit jeho činnost a zakázat jeho automatické spouštění při startu Windows.
TIP: Velikým plusem balíku TrustPort je ke každému nástroji velmi dobře zpracovaná nápověda v českém jazyce. Chcete-li se tedy o vybraném programu dozvědět bližší informace, přejděte do nabídky Start, Všechny programy, TrustPort [název nástroje] a zvolte možnost Uživatelská příručka.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře