2.  2.  2006   

Poslouchání rádia na internetu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud máte dostatečně rychlé připojení k internetu, můžete si práci s počítačem zpříjemnit poslechem některého z rádií, které je možné „naladit“ i přes internet. Kromě rychlého připojení k tomu nepotřebujete nic víc než nainstalovanou zvukovou kartu a reproduktory.

1Otevřete nabídku Start a klepněte na položku Internet Explorer. Tím dojde ke spuštění prohlížeče, kde zadejte adresu www.abradio.cz a stiskněte klávesu Enter. 2V levé části okna načtené stránky naleznete seznam kategorií, do nichž jsou rádia setříděna. Klepnutím na vybranou kategorii levým tlačítkem myši dojde ke zobrazení stanic, která se v dané nabídce nacházejí. 3Na vybrané rádio, jehož vysílání chcete spustit, klepněte levým tlačítkem myši. Otevře se nová stránka s bližšími informacemi o rádiu. Pro zahájení přehrávání klepněte v horní části stránky na tlačítko Hraj. 4Otevře se nové okno a začne přehrávání vysílání vybraného rádia. V dialogu naleznete název „naladěného“ rádia a stav přehrávání. 5Pro ovládání přehrávání slouží ikonky v dolní části okna – zde je možné přehrávání zastavit nebo opět spustit. Tažením posuvného jezdce v dolní části okna můžete nastavit požadovanou hlasitost. Klepnutím na tlačítko mute dojde k vypnutí zvuku. 6Stisknutím tlačítka Refresh obnovíte obsah zobrazeného okna. Chcete-li naladit jiné rádio, stačí opět v levé části stránky vybrat požadovanou kategorii a v pravém podokně klepnout na vybrané rádio. 7Pro ukončení přehrávání klepněte v pravé horní části okna na tlačítko Zavřít.
TIP: Přehrávání rádia přes internet je vhodné pouze pro uživatele s rychlým připojením. Na pomalém připojení modemem bude přehrávání pravděpodobně trhané a může vypadávat.
TIP: V případě, že budete mít s přehráváním problémy, klepněte na úvodní stránce Abradio.cz na odkaz Časté dotazy. Tím se načte stránka s nejčastějšími dotazy a patřičnými odpověďmi.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře