6.  12.  2006    Internet

Pracujte s Mirandou jednoduše a efektivně

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nainstalovali jste si pomocí návodu z  JNP 16/05 komunikační nástroj Miranda ? Kromě již zmíněných základů vám nyní ukážeme několik zajímavých tipů a nastavení, které vám komunikaci s ostatními uživateli usnadní.

1Připojte se k internetu a spusťte program Miranda. Automaticky by mělo dojít k přihlášení ke službě ICQ a zobrazení seznamu připojených uživatelů, které jste si přidali do vašeho seznamu kontaktů. 2Máte hodně práce a nechcete od ní být vyrušováni neustálými zprávami od ostatních uživatelů nebo si naopak máte chuť popovídat? Přejděte do nabídky Stav a vyberte možnost, která nejlépe odpovídá vašim potřebám. 3Otevře se nové okno, kde můžete ponechat předdefinovanou zprávu nebo sem ostatním uživatelům vepsat vlastní vzkaz. Váš stav ostatní uživatelé odhalí velice jednoduše podle ikonky u vašeho jména v seznamu kontaktů. Pokud na libovolný kontakt klepnete pravým tlačítkem myši a vyberete možnost Přečíst automatickou odpověď, zobrazí se vám zpráva, kterou daný uživatel zanechal. 4Přejete si o některém uživateli získat bližší informace? Na daný kontakt klepněte pravým tlačítkem myši a z vysunuté nabídky zvolte možnost Informace o osobě. Otevře se nové okno, kde pro získání nejaktuálnějších údajů stiskněte tlačítko Aktualizovat. 5Mnozí uživatelé, kteří na nástroj Miranda přešli z programu ICQ, si nemohou zvyknout na to, že při psaní zprávy po stisku klávesy Enter nedojde k ukončení odstavce, ale k odeslání zprávy. Toto nastavení však je možné změnit. 6V hlavním okně Mirandy přejděte do nabídky s ikonou korunky, Možnosti, v panelu rozbalte položku Události a klepněte na položku Psaní zpráv. V pravém podokně zrušte zatržení u možnosti Odeslat zprávu klávesou Enter. O něco vhodnější je aktivovat položku Odeslat zprávu dvojitým Enter, kdy pro odeslání zprávy stačí dvakrát za sebou stisknout klávesu Enter. 7Stává se vám občas, že hlavní okno Mirandy zakryje okno některého otevřeného programu? Těmto problémům může být konec: v okně Miranda možnosti nastavení přejděte na položku Kontakty, Okno a zatrhněte možnost Vždy navrchu. 8Pokud byste uvítali, kdyby se okno se seznamem kontaktů při delší době nečinnosti práce s Mirandou automaticky skrylo, aktivujte položku Skrýt seznam kontaktů, byl-li neaktivní po dobu a do políčka níže vepište požadovaný časový interval. 9Za zmínku také stojí možnost Podle položek automaticky změnit výšku okna. Je-li tato volba aktivní, hlavní okno Mirandy se seznamem kontaktů se bude svou velikostí automaticky přizpůsobovat počtu zobrazených kontaktů, maximálně však do určité velikosti, kterou uvedete do určeného políčka. 10Klepnutím na tlačítko OK uložíte provedené nastavení a uzavřete toto okno. Pokud si změny ukládat nepřejete, použijte k uzavření okna tlačítko Zrušit.
TIP: Chtěli byste mít v záhlaví hlavního okna Mirandy namísto standardního textu Miranda IM uvedeno například vlastní jméno? Klepněte na tlačítko s ikonou korunky, Možnosti a přejděte do menu Kontakty, Okno. Zvolený popisek vepište do políčka Text v záhlaví a stiskněte tlačítko OK.
TIP: ICQ – Základem komunikace v systému ICQ je číslo UIN (Universal Internet Number), které vám systém přidělí při instalaci a registraci programu. Celý systém je spravován centrální databází na serveru www.icq.com, která je propojená na další servery internetové sítě. V centrální databázi lze vyhledávat informace o ostatních uživatelích, zařadit si další uživatele do svého ICQ seznamu (Kontakt Listu nebo-li seznamu uživatelů) a následně si s nimi v různých komunikačních programech vyměňovat zprávy nebo soubory.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře