24.  4.  2007    Ostatní

Prohlížení obrázků ve Windows XP

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud hledáte jednoduchý program pro prohlížení obrázků nebo fotografií uložených na pevném disku počítače, určitě se vám bude líbit nástroj Prohlížeč obrázků a faxů . Tento program je standardní součástí Windows XP a vyniká intuitivním ovládáním.

1Pokud máte v některé složce uloženo několik desítek fotografií, je orientace mezi jednotlivými obrázky jen podle jejich názvů velice nepřehledná. To však můžete změnit tím, že si ve složce namísto ikon nastavíte zobrazení náhledů na jednotlivé obrázky. 2Pro zobrazení náhledů na obrázky klepněte do volného místa ve složce pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Miniatury. Další možností je v horní části okna Průzkumníka Windows přejít do nabídky Zobrazit a klepnout na položku Miniatury. 3Zobrazení náhledů se hodí jen pro rychlejší orientaci mezi obrázky. Pokud se rozhodnete s danými soubory pracovat (například přesunout vybrané položky do jiné složky), je vhodnější zvolit zobrazení Ikony nebo Seznam. 4Pokud ve výchozím nastavení Windows poklepete na libovolný obrázek v podporovaném grafickém formátu levým tlačítkem myši, automaticky dojde k jeho zobrazení v programu Prohlížeč obrázků a faxů. 5V případě, že se tak nestalo, a obrázek se poklepáním zobrazil v jiném programu, klepněte v Průzkumníkovi Windows na vybranou položku pravým tlačítkem myši a z místní nabídky vyberte možnost Otevřít v programu, Prohlížeč obrázků a faxů. 6Jestliže chcete nastavit, aby se obrázky v daném formátu zobrazovaly v Prohlížeči obrázků a faxů dvojím poklepáním zcela automaticky, vyberte v podnabídce Otevřít v programu možnost Zvolit program. Otevře se nové okno, kde označte program Prohlížeč obrázků a faxů, zatrhněte možnost K otevření souborů tohoto typu vždy použít vybraný program a stiskněte tlačítko OK. 7Mezi obrázky ve složce můžete jednoduše procházet pomocí tlačítek Předchozí obrázek nebo Nový obrázek ve spodní části okna. Jestliže si nebudete jisti významem jednotlivých tlačítek, umístěte nad ně na okamžik ukazatel myši. Po chvíli se objeví bublinová nápověda s názvem tlačítka a přiřazenou klávesovou zkratkou. 8Pokud je obrázek větší než zobrazené okno, určitě se vám bude hodit tlačítko Přizpůsobit velikost. Jestliže si naopak budete přát zobrazit obrázek v plné velikosti, klepněte na tlačítko Náhled obrázku. 9Pro automatické prohlížení obrázků klepněte na tlačítko Spustit prezentaci nebo stiskněte klávesu F11. Tím se spustí automatické promítání obrázků, které můžete ovládat pomocí tlačítek umístěných v ovládacím panelu v pravé horní části okna.
TIP: Zalíbil se vám zobrazený obrázek natolik, že byste si jej přáli umístit jako tapetu na pracovní plochu? Řešení je jednoduché – na obrázek klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte příkaz Nastavit jako tapetu plochy. Budete-li chtít upravit pozici obrázku na ploše, otevřete Ovládací panely, Zobrazení a požadované nastavení proveďte na záložce Plocha v nabídce Pozice.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře