20.  2.  2006    Ostatní

Prohlížení obrázků ve Windows XP

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud máte ve složkách uloženo velké množství obrázků a neorientujete se v jejich názvech, určitě oceníte některé funkce operačního systému Windows XP a jednoduchý prohlížeč obrázků, který je jeho součástí.

1Orientaci ve složce, v níž máte uloženo několik desítek obrázků, si můžete usnadnit zobrazením náhledů. Do volného místa ve složce klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Zobrazit, Filmový pás nebo Zobrazit, Miniatury. 2Poklepáním na ikonu nebo miniaturu obrázku dojde k jeho zobrazení v Prohlížeči obrázků a faxů. Pokud nejste s velikostí okna prohlížeče spokojeni, najeďte myší do pravého dolního rohu – tím se kurzor změní na dvojitou šipku. Nyní stiskněte levé tlačítko a táhněte myší požadovaným směrem. 3Při procházení obrázků používejte tlačítka Předchozí obrázek nebo Nový obrázek. Pro rychlejší ovládání programu také můžete použít kurzorové klávesy šipka vlevo a šipka vpravo. 4Pro zobrazení obrázku v jeho celé velikosti stiskněte tlačítko Náhled obrázku. V případě, že budete chtít velikost obrázku přizpůsobit oknu prohlížeče, klepněte na tlačítko Přizpůsobit velikost. 5Obrázky také můžete zobrazit jako prezentaci – stačí použít tlačítko Spustit prezentaci. V tom případě se program přepne do režimu prezentace a v pravé horní části obrazovky se objeví malý ovládací panel. V něm stisknutím tlačítka Spustit prezentaci zahájíte prezentaci. 6Pro pozastavení prezentace použijte tlačítko Pozastavit prezentaci. Pro přechod na předchozí snímek klepněte na tlačítko Předchozí obrázek, pro zobrazení dalšího snímku na tlačítko Další obrázek. Budete-li chtít prezentaci ukončit, stiskněte tlačítko Zavřít okno. 7Rozhodnete-li se obrázek zkopírovat do vybrané složky, klepněte na tlačítko s obrázkem diskety. Tím se otevře nové okno, kde vyberte složku pro uložení kopie obrázku, zadejte nový název souboru a klepněte na tlačítko Uložit. 8Stisknutím tlačítka s obrázkem tiskárny, dojde ke spuštění Průvodce tiskem fotografií, klepnutím na druhou ikonu z prava, ukončíte Prohlížeč obrázků a faxů a zobrazený obrázek otevřete v programu Malování, kde jej můžete upravit. Pro vymazání obrázku použijte tlačítko Odstranit.
TIP: Prohlížený obrázek můžete jednoduše nastavit jako tapetu na plochu. Stačí na něj klepnout pravým tlačítkem myši a z vysunuté nabídky zvolit možnost Nastavit jako tapetu plochy.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře