31.  10.  2005   

Psaní všemi deseti snadno a rychle

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Stává se vám občas při práci s počítačem, že na klávesnici nemůžete najít některou klávesu? Naučte se psát všemi deseti prsty a s tímto problémem se už nesetkáte. Jedním z nejlepších výukových programů pro psaní na klávesnici je ZAV .

1Instalační program ZAVu naleznete na CD, které bylo přiloženo k JNP 4/05. Přejděte do sekce Programy a na odkaz ZAV 1 klepněte levým tlačítkem myši. Otevře se nové okno, v němž pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Instalovat. 2Instalace programu je jednoduchá, vystačíte si s klepáním na tlačítko Další. Po dokončení instalace naleznete zástupce pro spuštění programu v nabídce Start, Všechny programy, Výuka ZAV. 3Po spuštění programu se otevře okno Volba studenta, kde klepněte na požadovaného uživatele a stiskněte tlačítko Ok. Poté se automaticky načte cvičení, kterého daný uživatel dosáhl. 4V horní části okna naleznete číslo cvičení, informace o postupech v daný den, jméno uživatele a průběžnou známku. Níže se nacházejí instrukce pro správné psaní písmen, na něž je příslušné cvičení zaměřeno. V dolní části okna naleznete virtuální klávesnici, na které je probírané písmeno zvýrazněno červenou barvou. Písmena známá již z minulých lekcí jsou znázorněna zeleně. 5Podle instrukcí v horní části okna položte ruce na klávesnici a pětkrát stiskněte klávesu s písmenem, které se probírá v daném cvičení. Po chvíli se program přepne do cvičícího režimu, kde se na obrazovce začne zobrazovat probírané písmeno. Danou klávesu podle předchozích instrukcí mačkejte až do doby, než se naplní nádržky po obou stranách rámečku, ve kterém se písmeno zobrazuje. 6V pokročilejších cvičeních se v rámečku budou objevovat i písmena z předchozích lekcí. V případě, že se spletete a stisknete jiné písmeno, než je uvedeno v rámečku, zobrazí se okénko s ukázkou prstokladu, které uzavřete stisknutím zobrazeného písmena. Tím se opět přepnete do cvičícího režimu, kde se nádržky začnou plnit od začátku. 7V některých cvičeních se také můžete setkat přímo s řadou písmen, kterou je třeba opsat. V tom případě se dobře přesvědčte, zda máte písmena opisovat bez mezer, nebo včetně mezer.
TIP: Recenzi programu ZAV jsme vám přinesli v JNP 3/05. Pro bližší informace o programu přejděte na adresu www.zav.cz.
TIP: Chcete-li zobrazit nápovědu k programu ZAV, budete nejprve muset stisknutím klávesy Esc ukončit výuku. Poté přejděte do nabídky Pomoc a klepněte na položku Pomoc.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře